Haber Detayı
21 Ekim 2013 - Pazartesi 09:55
 
“HASAN ÜNVER,TÜRKİYE’NİN ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI”
NEVŞEHİR Haberi
“HASAN ÜNVER,TÜRKİYE’NİN ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI”

Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cengiz Taşhan, oda olarak üyelerine daha verimli hizmet sunulmasının Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ’in destekleri ile gerçekleştiğini belirterek “Geçmişte oda üyelerinin mesleki bilgilerinin geliştirilmesi ve bu meslek dalında yeni çıkan alet ve gereçlerin tanıtımı amacıyla düzenlenen fuara gidebilmek için bir otobüsü bile vermeyen bir anlayıştan, 120 oda içerisinde örnek çalışmaların sergilendiği bir oda haline gelebildi isek bunu Belediye Başkanımız sayın Hasan Ünver’ e borçluyuz.”dedi. 

Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cengiz Taşhan yaptığı açıklamada, Nevşehir Belediye Başkanlığını ikinci dönem sürdüren Hasan Ünver ’in bir büyük esnaf ve sanatkar dostu olarak,büyük çalışmalara imza attığını söyledi. Taşhan “ Nevşehir Belediyesi ile olan ilişkilerimizde bugüne kadar   isteklerimizin fazlasını bile  alıyoruz. Biz daha önceki belediye başkanları ile de çalıştık. Geçmiş dönemlerde  yenilikleri görmek esnaflarımızı çevre kentlerdeki fuarlara götürüyorduk. Bu aşamada belediyeden otobüs talebimiz oluyordu ,ama bu yönlü hiçbir talebimiz Nevşehir Belediyesi tarafından hiç karşılanmadı.Ama  Belediye Başkanımız Hasan Ünver’den Allah razı olsun. Kendileri göreve geldikten sonra Adana’da bir fuar vardı, bay bayan üyelerimizi fuara götürdük, bu fuarlarda esnaflarımız , kendi mesleklerindeki yenilikleri yakından görme imkanı buldu.  Sayın Belediye Başkanımız Hasan Ünver,  üye arkadaşlarımızın daha hijyenik ortamda hizmet sunabilmesi için büyük çabalar harcadı.Berber ve kuaförlerin daha hijyenik ortamda hizmet verebilmesi için öncelikli olarak sterilizasyon aracı alındı.Bunlar ücretsiz olarak dağıtıldı.Esnaflar tek tip kıyafetle hizmet sunması  için erkek ve bayanlara iş gömlekleri diktirildi,bütün bunlar ücretsiz dağıtıldı.Belediye ile birlikte yaptığımız çalışmada Türkiye’de bir ilk olarak tek kullanımlık havlu ve peçete dağıtıldı.Bunların tüm sponsorluğunu Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver karşıladı.”

 

ESNAFLARA DUYARLI BİR BELEDİYE BAŞKANI

Ünver’in odalarına yönelik ciddi katkılar sağladığını ifade eden Taşhan ; “Türkiye genelindeki belediye başkanları içerisinde Hasan başkan kadar esnafına,mesleki odalara duyarlı bir belediye başkanı daha duymadım. Yeri geldiğinde bir oda başkanı belediye başkanı ile bile görüşemezken , biz esnaflarımızın istek ve beklentilerini randevu bile almadan çözüme kavuşturabiliyoruz. Başkanımız, sorunlarımıza maddi ve  manevi olarak tüm konularda yüzde yüz olarak da  çare oldu.”

YENİDEN ADAY OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

Taşhan,2014 Mart sonunda yapılacak Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde Belediye Başkanı Hasan Ünver’i yeniden aday olarak görmek istediklerini dile getirerek  “Belediyeye

başkanımızı yeniden görevde görmek istiyoruz. Nevşehir tarihinde gelmiş geçmiş Belediye Başkanları arasında Hasan Ünver gibi bir belediye başkanı ile çalışmadık.En büyük talebimiz Hasan Ünver beyi yeniden belediye başkan aday olmasını istiyoruz.Hasan bey gittiği zaman şu andaki merkezimizde 11 oda var,bu odaların hiç birinin hizmet alamayacağına adım Cengiz gibi inanıyorum.Başkan olduğu takdir bizim hiçbir sorunumuz olmayacağına yürekten inanıyorum.”

 

ODAMIZ,TÜRKİYE DE SAYGIN BİR YERE ULAŞTI

Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cengiz Taşhan, odalarının ülke genelinde uygulamaları ile saygın bir konuma ulaştığını belirterek; “ Belediye Başkanımız Hasan Ünver sayesinde diğer odalardan bir ayrımcılığımız  var. Bizim 120 odamız var . 8 yıl süre ile de federasyon yönetim kurulu üyeliğin  yaptım.Bu oda başkanları ile görüşüyoruz.Odamıza  Belediye Başkanımız sayın Hasan Ünver’in yaptığı hizmetleri anlattığımda veya oda başkanlarının, başkanımız tarafından yapılarak hizmet sunduğumuz modern hizmet binasını  gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşıyorlar. Bana ‘Başkanım bu nasıl bir oda var,böyle bir oda görmedim’  diyorlar. 2009 seçimleri öncesinde sayın Ünver, odamıza bir bina sözü verdi ve o sözü yerine getirdi.  Misafirlerimize   bu binanın belediye tarafından yaptırıldığını söylediğimizde inanmak istemiyorlar. Son olarak  Kütahya,Kilis ve Tarsus Berber ve Kuaförler Odasının başkanlarını burada ağırladık. Onlarda memleketlerine döndüklerinde belediye başkanlarına Nevşehir örneğini sunup  isteklerde bulunuyorlarmış. “dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HASAN, ÜNVER,TÜRKİYE’NİN, ÖRNEK, BELEDİYE, BAŞKANI”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı