Haber Detayı
06 Mayıs 2017 - Cumartesi 13:25
 
Lösev ile Sağlığa Yürüyoruz
Kurulduğu yıldan bu güne kanserle mücadelede sayısız başarılara imza atan LÖSEV, dünyada ve Türkiye’de her cephede kanserle savaşmaya devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
Lösev ile Sağlığa Yürüyoruz

Kurulduğu yıldan bu güne kanserle mücadelede sayısız başarılara imza atan LÖSEV, dünyada ve Türkiye’de her cephede kanserle savaşmaya devam ediyor.

 

Ana sınıflarından üniversitelere, devlet kurumlarından özel kuruluşlara, gönüllülerden bağışçılara dek her kesime ulaşarak hastalıktan korunma yollarını anlatıyor, seminerler, etkinliklerle toplumsal bilinç sağlıyor.

 

7 Mayıs Pazar Günü Tüm Türkiye’de…

LÖSEV’in tüm dünyada hızla artan kansere vakalarına karşı bireylere düşen görevleri hatırlatmak, toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği geleneksel “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” bu sene de başta Ankara olmak üzere, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Kayseri ve diğer illerde aynı anda hayata geçirilecek. 7 Mayıs 2017 Pazar günü düzenlenecek yürüyüşler LÖSEV Gönüllüleri, çocuklar ve ailelerinin katılımıyla hem “Kansere Dur” diyecek, hem de binlerce kanser hastasına umut aşılayacak.

 

LÖSEV’DEN Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşama Davet…

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver yapılacak en önemli yatırımın sağlık olduğuna dikkat çekerek : “Sağlığımız en değerli varlığımız, ne yazık ki kıymetini ancak kaybedince anlıyoruz. Bizler bu projeler ile hastalanmadan önce harekete geçerek, korkunç hızla artan kansere karşı pek çok riski bertaraf edebileceğimizi paylaşıyor ve sağlığımızın önemine dikkat çekiyoruz. Halkımızı sağlıklı beslenmeye ve hareketli bir yaşama davet ediyoruz. Alınacak basit tedbirlerle, biraz gayret ve çaba ile çok daha zinde, mutlu ve huzurlu olacaklarını ifade ediyoruz.” dedi.

 

Tüm Halkın davetli olduğu Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri Programları hakkında detaylı bilgi LÖSEV in sosyal medya hesaplarından bulabilirsiniz. İllerin programları aşağıda ki gibi:

YÜRÜYÜŞ PROGRAMLARI:

Ankara: 7 Mayıs 2017 Pazar – 10.00 - Eymir Gölü

İstanbul: 7 Mayıs 2017 Pazar – 10.00 - Maçka Parkı

Bursa: 7 Mayıs 2017 Pazar – 11. 00 - Merinos Parkı

Eskişehir: 7 Mayıs 2017 Pazar – 11.00 - Dede Korkut Parkı

Kayseri: 7 Mayıs 2017 Pazar – 11.00 - Alidağ Etekleri

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lösev, ile, Sağlığa, Yürüyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı