Haber Detayı
22 Nisan 2016 - Cuma 17:01
 
MHP İl Başkanı Kaya 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı
Nevşehir MHP İl Başkanı İlhan Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
SİYASET Haberi
MHP İl Başkanı Kaya 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı

Nevşehir  MHP İl Başkanı İlhan Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Nevşehir MHP İl Başkanı Kaya mesajında, “23 Nisan 1920’de M. Kemal ATATÜRK ve milli mücadele kahramanlarının TBMM’nin ilanı ile 3 yıl sonra kurulacak olan Cumhuriyetimizin de temelleri atılmış, bugünkü sınırlarımızın çizilmesi ile sonuçlanacak bir kahramanlık destanının işareti verilmiştir. TBMM’nin varlığı büyük milletimiz için umudun adı, Türk düşmanları için ise hüsranın adı olmuştur. 

 

Yurdun işgal altında olduğu bir dönemde kurulan bu meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin ve ortak aklın silahtan ve savaştan da önemli olduğunu göstermişlerdir. 

 

M. Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarının TBMM’yi kurarken hedefleri, düşmandan arındırılmış tam bağımsız bir ülke idi.  23 Nisan bir taraftan T.C’nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir.

 

ATATÜRK’ÜN Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Bu vesile ile başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, aziz milletimizin de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım. “ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Kaya, 23, Nisan, Çocuk, Bayramını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı