Haber Detayı
06 Ağustos 2016 - Cumartesi 23:15
 
Mustafa Yıldızdoğan Nevşehir'de Demokrasi Nöbetine Katıldı
Nevşehir’de Diriliş meydanında düzenlenen demokrasi nöbetinin 23.gününde ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan Nevşehir’de demokrasi nöbeti katılan vatandaşlar ile buluştu.
GÜNCEL Haberi
Mustafa Yıldızdoğan Nevşehir'de Demokrasi Nöbetine Katıldı

 

Diriliş Meydanında düzenlenen demokrasi nöbetine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Metin Alkaya, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yahya Leblebici, siyasiler, daire müdürleri ve yaklaşık 30 bin kişi katıldı. 

 

Diriliş meydanında düzenlenen demokrasi nöbeti İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken daha sonra ise Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Nevşehir Belediyesi Mehteran takımının mehter marşları ile demokrasi nöbetine katılan yaklaşık 30 bin kişi hep bir ağızdan fetih marşlarını söyledi. Daha sonra ise sahneye çıkan ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan 15 Temmuz tarihinde itibaren tüm Türkiye’de meydanlarda çalan “Ölürüm Türkiyem” şarkısını yaklaşık 30 bin kişi ile hep birlikte söyledi. Daha sonra ise burada bir konuşma yapan Yıldızdoğan 15 Temmuz tarihinin bir milat olduğunu ve 15 Temmuz’da eğilmeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim dedi. Yıldızdoğan, “Bugün burada inşallah az öz gönlümüzü ortaya koyacağız. Günün anlamı günün mahiyeti anlamında gönlümüzü ortaya koyacağız. Nevşehirliler tabi ki beni sever. Ben sevilecek adamım. Ama ne olursa olsun 15 Temmuz bir milattır. Ama 15 Temmuz’un niyeti farklı olanlar Allah’a binlerce şükür ilk etapta hak ettikleri cezayı bir lokma da olsa aldılar. Bu daha yeter mi hayır yetmeyecek. Ama 15 Temmuz’sa eğilmeyen, dik duran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye canı gönülden teşekkür ediyorum. Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendiye canı gönülden teşekkür ediyorum. Olay anında o anda ama demeden, fakat demeden çünkü demeden hükümetin yanındayım, darbeye karşıyım diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye canı gönülden teşekkür ediyorum. Darbeye karşı olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na canı gönülden teşekkür ederim. Teşekkür ediyorum. Milli mücadelede yedi düvele karşı mücadele veren garip, sefil, fakir Türk milleti yedi düvel Polatlı’ya kadar geldi. Ama yedi düvelin düşmanlığı bile TBMM’ye bomba attırmadı. Ama bu hainler TBMM’ye Gazi meclisine bomba atma cüretine katlandılar” diye konuştu.

 

Konuşmasının ardından sevilen şarkılarını seslendiren Yıldızdoğan yaklaşık bir buçuk saat sahnede kaldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Yıldızdoğan, Nevşehir'de, Demokrasi, Nöbetine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı