Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 10:27
 
NEHÜ ve AHİKA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
NEVŞEHİR Haberi
NEHÜ ve AHİKA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Nevşehir’de kurulması planlanan Pomza Araştırma ve Uygulama Merkezinin fizibilite raporunun hazırlanmasına yönelik Üniversite ile AHİKA arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Üniversite Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesimi Aktaş, AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız ve beraberindeki heyet katıldı.  
Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, yapılan görüşmeler ve araştırmalar neticesinde hazırlanan iş birliği protokolüne birlikte imza attı. İmzalanan protokol doğrultusunda; bölgemizde yoğunluk kazanan pomza sektörünün mevcut durumunun analiz edilmesine ve Nevşehir’de kurulması planlanan Pomza Araştırma ve Uygulama Merkezinin fizibilite raporunun hazırlanmasına öncelik verilecek.  
Ayrıca,  dünyada ve ülkemizde pomza sektörünün mevcut durumu ile ilgili araştırmalar yapılarak, bölgedeki mevcut işletmeler ile de iş birliği halinde pomzanın potansiyel kullanım alanları, sektörün sorunlar belirlenecek. Böylece pomza madeninin daha verimli bir şekilde kullanılması ve sektörün sorunlarının çözümlerine yönelik ortak çalışmalarda bulunulacak.

 
Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.
Kaynak: Editör:
Etiketler: NEHÜ, ve, AHİKA, Arasında, İşbirliği, Protokolü, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı