Haber Detayı
29 Mart 2015 - Pazar 16:30
 
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver “Nevşehir Ticaret Kompleksinin Yapımına İlişkin Endişeye Gerek Yok”
GÜNCEL Haberi
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver “Nevşehir Ticaret Kompleksinin Yapımına İlişkin Endişeye Gerek Yok”


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Nevşehir Ticaret Kompleksi’nin yapımına ilişkin halkımızın endişelenmesine mahal verecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.
Son günlerde Nevşehir Ticaret Merkezi’nin yapımının gecikmesi yönünde ortaya atılan bir dizi iddialara ilişkin açıklamada bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ana merkezde yapılandırılması ile de sosyal hayatın renkleneceği bir yaşam merkezine dönüştürülmesi planlanan Nevşehir Ticaret Kompleksi ile ilgili olarak Nevşehir Belediyesi olarak tüm yasal uygulamaların sonuna kadar yürütüleceğini dile getirdi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu yönde halkımızın endişelenmesine mahal verecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını dile getirerek şu açıklamalarda bulundu; “Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 60 bin 471 metrekare kapalı inşaat alanına sahip Nevşehir Ticaret Kompleksi içinde , iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve çok sayıda işyerinin olduğu, Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de çeşitli etkinliklerin yapılabileceği ve Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen Nevşehir Ticaret Kompleksi’nin Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam merkezi haline de gelecek sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedeflenmiştir ve ihalesi yapılmıştır.
İhaleyi alan yüklenici firma 01,07,2013 tarihinde çalışmalara başlamış olup hafriyat esnasında ortaya çıkan bazı olumsuzluklardan dolayı iş programına uyamamıştır. Bu nedenle yüklenici firma ile yapılan sözleşmeye göre 01,09,2014 tarihinde bitirmesi gereken yapım işinde gecikmeler yaşanmıştır. Bu sebeple söz konusu işe ait sözleşmeye göre günlük gecikme cezası ve günlük iş programına uymama cezası uygulanıp gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Belediyemiz olarak sözleşmeyi imzaladığımız yüklenici firma HPC PAK İnş. Proj. Eml.Turz. İml. İth.İhr.Nak.San ve Tic.Ltd.Şti olup, söz konusu yapım işi bu firmanın sorumluğundadır.
Yüklenici firma 15 aralık 2014 tarihi itibari ile idaremize başvurmuş hava şartlarının olumsuz seyrettiğinden dolayı imalatların sağlıklı bir şekilde yapamayacaklarını belirtmiştir. Belediyemiz bu konuyla ilgili sözleşme hükümlerine göre işlem yapmaktadır.
Belediyemizin herhangi bir zarara uğramaması için verilen gecikme cezalarının ve yasal takip işlemlerinin devam ettiği en kısa sürede çalışmalara başlamaları gerektiği hususu ihtaren tebliğ edilmiştir. Çalışmalara başlanmaması halinde sözleşme gereği ihale fesih edilecek olup maddi ve manevi tüm zararlar için yasal yollara başvurulacaktır.
Bu nedenle halkımızın endişelenmesine mahal verecek bir durum söz konusu olmayıp, Belediyemizin kontrolü altında gerekli tüm hukuki işlemler devam etmektedir.”
 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Belediye, Başkanı, Ünver, “Nevşehir, Ticaret, Kompleksinin, Yapımına, İlişkin, Endişeye, Gerek, Yok”,
Yorumlar
Haber Yazılımı