Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 11:28
 
Nevşehir Belediyesi Karla Mücadelesine Devam Ediyor
Nevşehir’de dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız olarak sabaha kadar devam eden kar yağışı nedeniyle Nevşehir Belediyesi ekipleri, şehir içerisinde trafiğin düzenli şekilde işleyişini sürdürmek için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir Belediyesi Karla Mücadelesine Devam Ediyor

 

Nevşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Başkanlığında, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde dün saat 17.00 sıralarında başlayan ve sabah saatlerine kadar özellikle yüksek kesimlerde tipi olarak etkili olan kar yağışı ile şehir merkezindeki ana arterler başta olmak üzere bulvar ve caddelerde trafiğin düzenli şekilde sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüyor.

 

Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait tüm iş araçları, Nevşehir’in ana arterleri başta olmak üzere mahalle ve sokak aralarında kar küreme yaparken, yaşanabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için yoğun şekilde tuzlama yapıyor.

 

Diğer taraftan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de, kaldırımlarda biriken karları temizlerken, kaldırımlara da buzlanmaya karşı da kum ve tuz karışımı atıyor.

 

Nevşehir Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de , kar kalınlığının 12 cm. ye ulaştığı şehir merkezinde , son 24 saat içerisinde metrekareye düşen yağış miktarının da 5.6 kilograma ulaştığını belirttiler.

 

Nevşehir’de kar yağışının bu akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Belediyesi, Karla, Mücadelesine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı