Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 14:05
 
Nevşehir Belediyespor lige hazır
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2 ve 3.lig maçlarının 18 Temmuz tarihinde başlayacağının açıklanmasının ardından Nevşehir Belediyespor çalışmalarını hız verdi.
SPOR Haberi
Nevşehir Belediyespor lige hazır

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2 ve 3.lig maçlarının 18 Temmuz tarihinde başlayacağının açıklanmasının ardından Nevşehir Belediyespor çalışmalarını hız verdi.

 

Korona virüs ile mücadele kapsamında liglerin ertelenmesinin ardından TFF 3.Lig 3.Grputa mücadele eden Nevşehir Belediyespor 15 gün önce takımın toplanmasıyla birlikte yeniden antrenmanlara başlamıştı. Antrenman öncesinde futbolculara yapılan korona virüs testlerinin negatif çıkmasının ardından günde çift antrenman ile lige hazırlanan Nevşehir Belediyesporlu futbolcular dün TFF’nin almış olduğu karar sonrasında çalışmalarına hız verdi.

 

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın yaptığı açıklamada ligler 18 Temmuz tarihi itibarıyla yeniden başlıyor biz takım olarak lige hazırız mesajı verdi. Özaltın, “ Ligler kaldığı yerden yeniden başlıyor. Bizler hazırız. Biz 15 gündür takımımız topladık. Günlük iki antrenman ile liglere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Burada tabi ki Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının almış olduğu kararları ve tedbirleri uyguluyoruz. Antrenmanlarımızı başlamadan önce biz korona virüs testimizi yaptırdık. Tüm futbolcularımızın korona virüs testleri negatif çıktı. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz futbolcu kardeşlerimizdeki arzu ve isteği görüyoruz. Hocamız ile beraber inşallah biz play-offlara kalıp Nevşehir Belediyespor’umuzu Allah’ın izni ile 2.lige taşıyacağız. Biz inancımızı yönetim kurulu olarak sezen başından beri koruyoruz. Bu takım 2.ligi hak ediyor. Onun için mücadelemize devam edip takımımızı 2.lige çıkartacağız” dedi.

 

Teknik Direktör Öcal, 2 ve 3.lig takımlarının ne şartlar altında sahaya çıktıklarından haberleri yok”

 

Nevşehir Belediyespor Teknik Direktörü Taner Öcal yaptığı açıklamada TFF’nin böyle bir karar vermesini beklemediklerini kendilerinin play-off maçlarının oynatılmasını beklediklerini ifade ettiği açıklamasında bu karar sonrasında alt liglerin bu ülke futbolunda hiçbir değeri olmadığını gördük dedi. Öcal, “Öncelikle Futbol Federasyonunun vermiş olduğu kararı açıkçası beklemiyorduk. Sonuçta her türlü karara saygılıyız. Biz 15 gün olduğu toplanalı. Yönetimiz kurulumuzun bizlere sunduğu imkanlarla 15 gündür çalışıyoruz. Fakat şöyle bir şey var. Bu alt liglerin bu ülke futboluna hiçbir değeri olmadığını gördük. Bizler emekçi insanlarız. Bu 2.lig, 3.lig kulüplerinin ne şartlarda sahaya çıktıklarından herhalde haberleri yok.  Nasıl olacak bilemiyoruz. Ama biz kendi adımıza söylersek yönetim kurulumuz bize sunmuş olduğu imkanlarla güzel bir çalışma ortamımız var. Artık 6 maç 16 maç bizim için fark etmez. Biz her türlü ortama futbolcularımız ile hazırız. İnşallah hedeflediğimiz sonuçlara ulaşacağız. Ama şu da var ki altyapılara değer verilmediği sürece Türk futbolunun hiçbir zaman ilerleyeceğini düşünmüyorum. Biz hedefimizden asla şaşmadık. Nevşehir’de futbolseverlerin beklediği şampiyonluğu getireceğiz. Bizim beklentimiz play-off oynatılmasıydı. Çünkü kulüplerin durumları belli. Çok elit kulüpte çalıştığımı da söyleyebilirim. İmkan olarak tesis olarak iyi imkanlarımız var. Ama maalesef diğer 2 ve 3.lig takımların hem fiziki hem de maddi anlamda çok imkanları yok. Bunları düşünmeleri gerekirdi. Biz sadece kendimizi biz her şeyi yapıyoruz demek de yanlış. Çünkü biz futbolun içerisinde aynı gemideyiz. Onun için biz tabi ki kendi haklarımızı korurken diğer kulüplerin de haklarını korumak durumundayız. Biz yönetimsel olarak futbolcular olarak fair play inancıyla futbolun bir spor olduğuna inanan bir ekibiz. Biz her türlü şartlara hazırız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Belediyespor, lige, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı