Haber Detayı
03 Ağustos 2016 - Çarşamba 10:00
 
Nevşehir Darbe Darbecilere Karşı Demokrasi ve Nöbeti 19. Gününde
15 Temmuz’da ihanet çetesi vatan hainlerinin gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara akın eden vatandaşlar,. Demokrasi nöbetinin 19. gününde yine meydanları doldurdu.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir Darbe Darbecilere Karşı Demokrasi ve Nöbeti 19. Gününde

 

15 Temmuz’da ihanet çetesi vatan hainlerinin gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara akın eden vatandaşlar,. Demokrasi nöbetinin 19. gününde yine meydanları doldurdu.

 

Nevşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile  Diriliş Meydanı’nda kurulan platformda gerçekleştirilen etkinliğe her yaş grubundan katılan vatandaşlar, ellerindeki Türk Bayrakları ile birlik ve beraberliğin adeta simgesi oluyorlar.

 

Demokrasi Nöbetinde Nöbet Aşı Uygulaması Devam Ediyor

Nevşehir Belediyesi Diriliş Meydanı’nı dolduran vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirdiği nöbet aşı uygulamasını , demokrasi nöbetinin 19. günü de sürdürdü. Nevşehir Belediyesi Yemekhanesinde hazırlanan etli pilav özel olarak yaptırılan kaplar ile vatandaşlara verilirken ayranda ikram edildi. Nevşehir Belediyesi  ekipleri her demokrasi nöbetinde olduğu gibi vatandaşlara su ve bayrak dağıtımını, Diriliş Meydanı’ndaki    standda devam etti.

 

Demokrasi Nöbetinin 19. Günü,  Nevşehir Belediyesi Mehteran takımının kahramanlık marşlarını seslendirmesi ile başladı.

 

15 Temmuz’da yaşanan vatan hainlerinin darbe girişimi sırasında yaşanan olayların barkovizyonda vatandaşlara izlettirildi. 

 

Nevşehir Nöbette Tweetter de İlk Sıralarda Yer Aldı

Bu arada twitter  kullanıcıları arasında Nevşehirli vatandaşların  Demokrasi nöbetine devam ettiğini ortaya koyabilmek amacıyla  Nevşehir AK Parti Gençlik Kolları tarafından   ‘Nevşehir Nöbette ‘ başlığı altındaki  tweet uygulaması, vatandaşlardan büyük bir ilgi gördü.Bu çerçevede ilk tweet Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ,tarafından atıldı. Kısa bir süre içerisinde twitter de Nevşehir Nöbette başlığı ile atılan tweetler, ilk sıralarda yer aldığı görüldü.

 

Türkiye Dünyaya ve Bize Çok Lazım, Yaşasın Türkiye

 

Dombıra Türküsü ile tüm Türk dünyasında isminden söz ettiren sanatçı Arslanbek  Sultanbekov, ekibi ilme birlikte Kazakistan’da  beğeni toplayan türkülerini seslendirdi.

 

Kazakistan’daki yöresel kıyafetlerle sahne alan sanatçı  Sultanbekov ,   Nevşehir  konserinin finalinde, Türkiye’de büyük bir ilgi ile dinlenen Dombıra isimli türküsünü söyledi. Vatandaşların  yoğun istekleri sonucunda Dombıra Türküsü’nü ikinci kez seslendirdi.

 

Sanatçı Arslanbek  Sultanbekov, Türkiye’de yaşanan darbe girişiminden büyük bir üzüntü duyduğunu belirtti.  Sultanbekov ,  “Son günlerde Türkiye’de yaşananlardan büyük bir üzüntü duyduk. Türkiye çok güçlü bir ülke. Türkiye’nin tüm dünyaya  ve bize çok lazım bir ülke olduğuna inanıyorum. Yaşasın Türkiye” dedi.  

 

Daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay  Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ile birlikte halkı selamlayan sanatçı  Arslanbek  Sultanbekov, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Diriliş Meydanı’nda vatani görevini yapmak üzere askeri birliğine önümüzdeki günlerde teslim olacak Cafer Mert isimli asker adayı için Diriliş Meydanı’nda kurulan platformda, Hafız Mahmut Sami Kemikkıran tarafından   Asker duası yaptırıldı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Darbe, Darbecilere, Karşı, Demokrasi, ve, Nöbeti, 19., Gününde,
Yorumlar
Haber Yazılımı