Haber Detayı
06 Mayıs 2017 - Cumartesi 21:01
 
Nevşehir’de 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Yapıldı
Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından ilimizde “Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinliği düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Nevşehir’de 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Yapıldı

Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından ilimizde “Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinliği düzenlendi.

 

Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından Diriliş Meydanında düzenlenen "10'uncu Uluslararası Öğrenci Buluşması" programında, yabancı üniversite öğrencileri kültürlerini tanıtma imkanı buldu.

 

12 farklı ülkeden 300 civarında öğrencilerin yer aldığı ve Diriliş Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe İlimiz Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, kurum daire müdürleri çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Ülkeler arasında kardeşlik köprüleri kurulması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki teması "Rengimiz Türkiye, hazırız geleceğe" olarak belirlendi. Dünyanın dört bir yanından öğrenim görmek için Türkiye'ye gelen öğrenciler, etkinlikte hem kendi kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu.

 

Programda konuşan Nevşehir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Faruk Kahriman, dernek olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine kendi tercihleri ile gelen 12 farklı ülkeden öğrencilerle beraber olduklarını söyledi. Ülkelerinden uzakta, öğrencilerin birlik içinde kendi kültürlerini yaşadıklarını belirten Kahraman, şunları kaydetti: "Kardeşlerimizin dertleri ile dertleşmek için, bir ve beraber olabilmek için böyle bir yapıya gittik. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesin'de 12 ülkeden 300'e yakın öğrencimizle birlikte hepsiyle bir kardeş bir aile olduk. Biz NUDER olarak Nevşehirlilerin ev sahipliği adına onları misafir etmekten gurur duyuyoruz dedi.

 

Vali Aktaş ise “10. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Nevşehir'de eğitim gören 12 ülkeden 300 misafir öğrencilerimizi farklı kültürlerini tanıtmak için ilimizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz bu kapsamda öğrenci kardeşlerimiz ülkelerine döndüklerinde eşsiz doğa güzellikleriyle dolu Kapadokya Bölgesinin tanıtımına destek olacağına inanıyorum.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, 10., Uluslararası, Öğrenci, Buluşması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı