Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 11:50
 
Nevşehir’de 440 temizlik görevlisi için 4 bin 98 kişi başvurdu
Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından il genelinde okullarda 440 kişinin işe alacağı duyurusunun ardından işe girebilmek için 4 bin 98 kişi başvurunca 440 kişi noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir’de 440 temizlik görevlisi için 4 bin 98 kişi başvurdu

 

Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullara alınacak 440 kişi temizlik görevlisi ve 124 kişilik güvenlik görevlisi başvuruları 18 Eylül’de başlarken başvurular 22 Eylül tarihinde sona erdi. Okullarda temizlik görevlisi olarak çalışmak üzere 440 kişi için 4 bin 98 kişi başvururken güvenlik görevlisi olabilmek için ise 414 kişi başvuru yaptı. Başvuruların yoğun olmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü noter huzurunda Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda kura çekimi gerçekleştirdi.

 

Spor salonunda yapılan kuraya izlemek için gelen iş başvurusunda bulunan vatandaşlar izdihama neden olurken kuranın açılışını Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata yaptı. Burada konuşan Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, “ Okullarımızda çalıştırılmak üzere alacağımız personellerin kura çekimi Nevşehir’imiz için hepimizin için hayırlara vesile olsun.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı olsun. Nasip kısmet ne ise hepimiz razı olacağız” dedi.

 

İŞKUR aracılığı ile okullarda çalışmak için başvuru yapan ve kuraya kucağında oğlu ile gelen bir vatandaş açıklamasında, “ Bizim çalışmamız gerek bunun için buraya geldik. Allah nasip ederse bize de iş çıkar”  derken Emrah Beyazıt ise, “ İnşallah çıkar diyorum, umutluyum. Şuan da sevinçliyim. Mevla herkese nasip etsin. 4 senedir kuradan çıkıyorum inşallah bu sene de çıkarım” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, 440, temizlik, görevlisi, için, 4, bin, 98, kişi, başvurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı