Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:59
 
Nevşehir'de ABD'nin Kudüs Kararı Protesto Edildi
Nevşehir’de TÜGVA İl Temsilciliğinin öncülüğünde sivil toplum örgütleri tarafından ABD'nin, Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasına yönelik açıklamalarını kınadı.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir'de ABD'nin Kudüs Kararı Protesto Edildi

 

Nevşehir’de sivil toplum örgütleri tarafından ABD'nin, Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasına yönelik açıklamalarını kınandı. Gülbahçe önünde düzenlenen basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar ve sivil toplum örgütleri katıldı. Sivil Toplum örgütleri adına basına açıklamasında bulunan TÜGVA lise koordinatörü Sefa Irmak, Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür’etinde bulunmuşlardır diye konuştu. Irmak, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da Hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz şehit edilirken bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sisteminin ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını ret ediyoruz.

 

Filistin’de, Suriye’de, Mora’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da, Arakan’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken terör ve İslam dininin aynı cümlede zikredilmesinin vahşi ve saldırgan bir medeniyetin kullandığı bir algı aracı olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkeler ırkçı Siyonizm ideası merkezinde ilkel, barbar ve bencilce daha fazla tüketim ve İslam düşmanlığı motivasyonları ile yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedir. Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki, Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir.

 

Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, ABD'nin, Kudüs, Kararı, Protesto, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı