Haber Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 08:19
 
Nevşehir’de Darbe ve Darbecilere Karşı Milletimiz Tek Yumruk
Vatanımızın ve milletimizin birliğine kast eden asker kıyafetli vatan hainlerinin 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirdikleri darbe girişimine karşı vatandaşlarımızın, ‘Demokrasi Nöbeti’ 21. gününde.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir’de Darbe ve Darbecilere Karşı Milletimiz Tek Yumruk

 

 

Vatanımızın ve milletimizin birliğine kast eden asker kıyafetli vatan hainlerinin 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirdikleri darbe girişimine karşı vatandaşlarımızın,  ‘Demokrasi Nöbeti’ 21. gününde.

 

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ /PDY) na mensup vatan hainlerinin darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara inan vatandaşların vatan nöbetine dönen demokrasi nöbetinde her yaş grubundan vatandaşlar ,darbe ve darbecilere karşı dik duruşlarını sürdürüyorlar.

 

Diriliş Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, söylenen türkü ve marşlarla ,hain örgüte karşı tepkilerini dile getiriyorlar.

 

Nevşehir Belediyesi’nin Nöbet Sofrası Uygulaması Sürüyor

21. gününe giren  demokrasi nöbetine katılanlara Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan etli pilav ve ayran, Diriliş meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlara çeşitli dağıtım standlarında dağıtıldı.

 

İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından şehitler için dua yapılmasının ardından Ezgi ilahi grubu çeşitli ilahileri seslendirdiler.

 

Nevşehir’deki Demokrasi nöbetinin bugünkü konuğu Türk Edebiyatının önemli yazarlarından olan Sinan Yağmur oldu.

 

Kendine has yorumu ile Mevlana’nın can dostu Şems-i Tebrizi’ den ayrılmasını şiirleştiren Yağmur, duygu dolu mısralarla Nevşehirlilere hitap etti.

 

Türk Milleti Hem Tarih Yapar, Hem De Tarih Yazar Tek Millettir

 

Dünyada bazı devletlerin tarih yaptığını, kimi devletlerin tarih yazdığını belirten Yağmur, dünyada hem tarih yapıp hem de tarih yazan tek milletin Türk Milleti olduğunu belirtti. Yağmur ‘ Devletlerin liderleri vardır çapulcularla gelir, çapulcularla gider. Ama öyle liderler vardır ki milleti ile gelir, milleti ile yaşar. Bizim liderimizde öyle birisi şükürler olsun. Ülkeler vardır yerin üzerindekilerle yaşar, ama biz yerin altındaki o Allah dostu evliya , Enbiyaların duası ile ayakta dururuz.” dedi.

 

Kıblemiz Pensilvanya Değil, Şükürler Olsun Beytullah’dır

Ülkemizde bazı vatan hainlerin 15 Temmuz ‘da gerçekleştirdikleri darbe girişiminin net olarak algılanabilmesi için 1915’de kazanılan Çanakkale Zaferi ile bugüne kadar gelinen sürecin çok iyi muhasebe edilmesinin gerektiğinin altını çizen Yazar ve şair Sinan Yağmur “ Döneminin en modern savaş  araç ve gereci ile onları kullanabilen askerlere sahip olan İngiltere’nin yaşadığı hezimetten sonra bunun raporunu hazırlanmasını istedi Winston Churchill. Kendisine gelen raporda  Türklerin Kuran-ı Kerim’den uzaklaştırılması , manevi bağlarının yok edilmesi ve aile müessesesinin yok edilmesi ile ancak kesin bir yenilgiye uğratılabileceği, bunun dışında ne yapılırsa yapılsın Türklere karşı zafer kazanmanın mümkün olmadığı yönünde değerlendirmelerde bulunmuşlardı. Onun için 15 Temmuz’u değerlendirmek için Çanakkale Zaferi ile günümüze kadar olan bölümdeki gelişmeleri iyi değerlendirmek gerekiyor. Biz Türkiyeyiz ,Allah’ın izniyle de yıkılmayız inşallah. Çünkü bizim kıblemiz Pensilvanya değil,  Beytullah’ın bulunduğu Kabe olan bir milletiz,” diye konuştu.

 

Yağmur, Türkiye’nin içinden çıkardığı Milletin adamı gibi lider ile Allah’ın izni ve bu milletin duası ile her zorluğun üstesinden geleceğine inandığını dile getirerek “ Eğer bugün Irak’da, Suriye’de veya başka bir İslam ülkesindeki sorunların çözümü için onlarında milletleri içerisinde milletin adamı gibi bir lider çıkartmadığı sürece sorunları bitmez.” şeklinde konuştu.

 

Protokol İlahi Okudu

Yazar ve şair Sinan Yağmur daha sonra sahneye Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri  Mustafa Açıkgöz ve Murat  Göktürk , İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver davet etti. Halkı selamlayan protokol üyeleri ile birlikte yazar ve şair Sinan Yağmur,   Yunus Emre’nin ‘Gel Gör Beni Aşk Neyledi ’ isimli şiirinden derlenen  ilahisini hep birlikte okudular.

 

Daha sonra Nevşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Topluluğu , Şef Mehmet Ekici yönetiminde solist Ersin Tunç’un kahramanlık türküleri ile vatandaşlar, hüznü ve coşkuyu bir arada yaşadılar.

 

15 Temmuz’da darbe girişimine karşı dik bir duruş sergiledikleri   anda bir grup Fethullahçı Terör Örgütü mensubu vatan hainlerince şehit edilen  kahramanların anlatıldığı belgesel  barkovizyondan halka izletildi. Yaklaşık 20 dakikalık belgeseli izleyen protokol mensupları ile vatandaşların duygulu anlar yaşadığı gözlendi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, Darbe, ve, Darbecilere, Karşı, Milletimiz, Tek, Yumruk,
Yorumlar
Haber Yazılımı