Haber Detayı
06 Mayıs 2017 - Cumartesi 13:40
 
Nevşehir'de de Şubesi Olan Kargo Şirketi Satılıyor
Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden MNG Kargo’nun satış sürecinde olduğu öğrenildi.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir'de de Şubesi Olan Kargo Şirketi Satılıyor

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden MNG Kargo’nun satış sürecinde olduğu öğrenildi.

 

Edinilen bilgilere göre, 2003 yılında MNG Holding’in iştiraki olarak kurulan MNG Kargo için taraflar ilk olarak üç ay kadar önce masaya oturdu. Ancak kurlardaki artış bu görüşme sürecini kesintiye uğrattı. Taraflar ikinci kez 10 gün kadar önce yeniden görüşmelere başladı. Son günlerde kurlardaki gevşeme ile birlikte satış görüşmeleri de ivme kazandı.

 

RAKAM 248 MİLYON DOLAR

Hürriyet'in konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre taraflar el sıkışma aşamasına oldukça yakın. MNG Kargo için üzerinde varılan bedelin ise 248 milyon dolar olduğu öğrenildi. Satışa, şirketin hava taşımacılığı biriminin ise dahil olmadığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre satışa ilişkin imzaların bu ayın sonuna kadar atılması bekleniyor.

Aras Kargo, Yurtiçi Kargo gibi önemli oyuncuların faaliyet gösterdiği sektörde MNG Kargo da 15 yıla yakın bir süreden beri, Türkiye genelindeki 815 şubesi ile faaliyet gösteriyor. Bünyesindeki 2 bin 600 araç ile günde 600 bin adrese ürün götüren şirketin çalışan sayısı ise 9 bin kadar.

 

 

BİRÇOK ŞİRKETE ORTAK

MNG Kargo’yu satın almak üzere masada olan Turkven, Türkiye’deki ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi. İki milyar dolarlık fonun danışmanlığını yapan Turkven’in, Türkiye’de bir çok şirkette yatırımı bulunuyor. En son Mikro Yazılım’ı alan Turkven’in, Medical Park, Koton, FLO, Doğtaş Kelebek, Mavi Giyim gibi 20’ye yakın şirkette yatırımı bulunuyor. Turkven ile birlikte alıcı olarak masada bulunan iş adamı Haydar Sancak’ın, ise uzu yıllardır Turkven ile Medical Park Grubu ile ortaklıkları bulunuyor.

Kaynak: (AV) - Avaztürk Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, de, Şubesi, Olan, Kargo, Şirketi, Satılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı