Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 08:17
 
Nevşehir'de Demokrasi Nöbeti 20. Gününde Artan İlgiyle Devam Ediyor
15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti , Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma içerisinde sürüyor.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir'de Demokrasi Nöbeti 20. Gününde Artan İlgiyle Devam Ediyor

 

15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti ,  Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma  içerisinde sürüyor.

 

 Farklı  siyasi  görüşlere sahip  binlerce insanın,  tek devlet, tek bayrak, tek vatan  düşüncesi içinde Türkiye’nin birliği, diriliği ve  iriliğini ortaya koyma adına buluşmaları ,demokrasi nöbeti adı altında 20. gününe girdi.

 

Diriliş Meydanı’nda toplanan her yaş grubundan binlerce Nevşehirli, büyük bir onur ile göklerde dalgalandırdıkları Türk Bayrakları ile büyük bir coşku yaşadılar.

 

Bu toprakları vatan yapmak ve düşmanlarından korumak için vatan hainleri ile giriştikleri silahlı saldırıda şehit olan asker ve polisler başta olmak üzere 15 Temmuz’daki hainlerin darbe girişimi sırasında şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımızın ruhuna fatiha okunmasının ardından İstiklâl Marşı binlerce vatandaş tarafından okundu.

 

Nevşehir Belediyesinin kadro ve ekipman desteği ile daha donanımlı hale getirilen Nevşehir Belediyesi Mehter takımı tarafından seslendirilen  kahramanlık marşları vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

 

Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Kutsal topraklara gitmek için yola çıkacak hacı adayları  için uğurlama töreni düzenlendi. Uğurlamada,  Nevşehir  Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve İl Müftüsü Yakup Öztürk ile hacı adaylarının yakınları da hazır bulundu.

 

Hainlerin Kahr Olması İçin Allah’a Dua Edin

Burada hacı adaylarına seslenen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, biraz önce Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile birlikte Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunduklarını hatırlattı. Yaptığı açıklamaları Orada tüm  hacı adaylarına ülkemizden gidecek tüm hacı adaylarından özel bir istirhamda bulunduğunu söyledi. Aynı istirhamı bu vatan için nöbet tutan vatandaşlarımızın da huzurunda tekrar edeceğini aktaran Ünver  “ Beytullah’ı görüp selam verdiğinizde , iki elinizi açıp yalvaracaksınız. ‘Ya rabbi  yıllardan beri seccadelerimizin başında seher vaktinde, dualarımızla şehitlerimizin kanı ile ayağa kaldırdığımız bu vatanı,  hoca kisvesi altında hainler gelip kanımızı döke döke elimizden almaya çalıştı. Allahım bunları kahhar adın ile kahreyle. Sen en büyük intikam alıcısın. Bu gariban milletin duaları ile bunların intikamını al diye dua edeceksiniz inşallah. O kutsal topraklardan o dualar boş dönmeyecek. Ülkemizin dört bir yanında hayatı ile canı ile malı mülkü ile kendini ortaya atan kardeşlerimizin,  ruhu inşallah Allah’ın huzurunda bizden hoşnut olacak,  bizlerde onlardan inşallah hoşnut olacağız.” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Ünver, hac farizası için kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının,  ibadetlerinin makbul olması temennisinde bulundu.

 

Şeytan Taşlardan Darbecileri Aklınıza Getirin,Onlar İçin De Bir Taş Atın

Nevşehir Valisi  İlhami Aktaş, hacı adaylarının huzur içerisinde gidip, huzur içerisinde yeniden dönmeleri temennisinde bulundu. Aktaş şöyle konuştu: “ Şundan emin olun ki rahatlıkla haccınızı yapın. Bugün demokrasi nöbetimizin  20. gün, bu millet birlik ve beraberlik içerisinde oldukça bu ümmetin duası arkamızda oldukça, geçen yılki bedduanın nasıl geriye döndüğünü hep beraber gördük. Kutsal topraklara   huzur içerisinde gidip, huzur içerisinde gelin. Kutsal topraklarda bizden selam söyleyin. Beddua etmeseniz de o mekanlarda bu beddua edenlerin Allah’ın ıslah etmesini, Islahı mümkün değilse kahhar ismiyle kahretmesini temenni edin. O bedduanın kendilerine dönmesini isteyin yeter. Kendileri nasıl bir acı ile acılanacaksa Allah onlara onu yaşatsın, bize bunu söylemek yeter. Bu dünyada da onlar gereken cezayı mutlaka görecektir. Şeytan taşlama ibadetinizde de  Mehmetçiğin üzerine bomba yağdıran ,  özel hareket polislerimizi şehit eden, kapıda tankın üzerine giden bacımızı kurşunlayan  asker bozuntularına, Üniforma  içerisindeki eşkıyalar için de birer taş atın. Onların şeytandan farkı yok. Onların akıllarını çelenlerin ,  onlara bu emirleri verenlerin de  fotoğraflarını akıllarınıza getirin ve bunu düşünerek onlar için hem kendiniz ve hem de bizim için de   bir  taş  atın. “ dedi.

 

Daha sonra Nevşehir’den kutsal topraklara gidecek hacı adayları,  Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı dua sonrasında uğurlandı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, Demokrasi, Nöbeti, 20., Gününde, Artan, İlgiyle, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı