Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 13:09
 
Nevşehir'de Destek Çıkılmayan Basın Kuruluşları Kapanıyor
Nevşehir ve ilçesinde bir çok işi yapmak zor olurken hiç bir destek olunmayan ancak gün olunca kutlama mesajları yayınlatılan haber siteleri ve gazeteler teker teker kapanıyor.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir'de Destek Çıkılmayan Basın Kuruluşları Kapanıyor

Nevşehir ve ilçesinde bir çok işi yapmak zor olurken hiç bir destek olunmayan ancak gün olunca kutlama mesajları yayınlatılan haber siteleri ve gazeteler teker teker kapanıyor. 

 

10 Ocak Gazeteciler günü sonrası Nevşehir ilinde basının neler yaşadığını kaleme alan Gülşehir'in Sesi olan www.mantarkayapost.com haber sitesi ilçede yayın yapan haber sitelerin kapanması ve gazetecilik ve basın medyası hakkında öyle bir haber yaptıki kabul etmemek destek vermemek mümkün değil. 

 

Nevşehir ilinde haber bir çok haber sitesi, gazete ve televizyon gibi basın kuruluşları kapandı.

 

TABİ BUNUN BAZI SEBEPLERİ VAR EN ÖNEMLİ SEBEBİ !

Nevşehir ilinde haber, eleştiri dahi yapmayan herkese şirin görünen ve gazetecilik günü oldu mu en öndeki safda esas işlerini bırakarak gazeteci edasıyla gezenlerin hiç bir katkı vermediği basın kuruluşları teker teker kayboluyor. Peki bu konuda bir girişim yapalım desek o önde bayrak sallayanlar çaka atanları bulamazsınız. Çünkü onlar başka işlerinde sefaları sürerken Nevşehirde fason olarak kullandıkları gazeteciliğin geleceğini maddi zorluklarını ,manevi durumlarını hiç bilmezler.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazeteciler yine işlerini yapıyordu. Fason iş olarak Gazeteciyim diye çaka satanlar ise ziyaret ve ziyaretçi avında idi. Diğer işlerinin reklamlarını yapıyordu. Lale Haber onların isimlerini teker teker yazmayı hiç çekinmeden yazar bunu siz okuyucularımız daha iyi biliyor. Ancak onlar isimimiz yazıldı diye reklamlarının olduğunu düşünürler bu nedenle yazmıyoruz ancak herkesler bunların kim olduğunu biliyor. 

 

İşte Nevşehir Gülşehir ilçesinde yayın hayatını yapmakta zorlanan Mantarkayapost Haber Merkezinin o haberi ; 

Gülşehir ilçesinde yaklaşık 3-5 yıldır yayın hayatına sürdüren ve seçim boyunca adeta MHP Belediye Başkan adayı Vahdi ARISOY'un Ak Partili rakip adayı Mustafa Dursun yönetimi yerden yere vuran haber sitesi artık internetten ulaşılamıyor.  Gülşehir Belediye encümeni Ertuğrul Erdem'in haber sitesinin akıbetinin ne olduğu merak konusu oldu.

 

Gülşehir Belediyesinden görev yapan Volkan Parlar’da Gülşehir ilçesine gazetecilik ve haber anlamında o kadar çok hizmet verdiki ancak oda dar ilçe görüşlerine yenilerek elini ayağını haber işinden çekmek zorunda kaldı.

 

Gülşehir ilçesinde bir haber sitesi olan ve İbrahim Uludağ’ın okuyuculara ulaştırdığı haber sitesi olan Gülşehir Haber Ekspres de internetten yayın hayatını noktaladı. İbrahim Uludağ’ın siyasete atılma kararı alması sonrası haberciliği bıraktığı belirtiyor.

 

Gülşehir İlçesinde yayın hayatını zorluk ve tepkiler ile sürdürmeye devam eden Samet Ateş’in sahibi olduğu Haber Gülşehir , Mustafa Boncukcu’ya ait Hak Gazetesi, kıt imkanlar ile ayakta durmayı başaran Karacaşar Medya sahibi Ali Başavcı ve Mantarkayapost haber merkezi harici başkaca yerel bir haber sitesi kalmadı. Seçim zamanları mantar gibi çoğalan haber siteleri birer birer soluyor.

 

Gülşehir ilçesinde yerel gazete çıkaran Can Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dilaver Can ise gazeteden sonra internet haber sitesi olarak yeni bir site kuruyor.

 

Haber sitesi sahibi olmak çok zorluklar gerektirir ilk öncelerinde kolay gibi gelir ancak  sunucu ücretini, domain, yazılım ve haberlerde düşünüldüğün birde buna Gülşehir ilçesinin ufak bir ilçe olduğuda göz önüne alındığında neler yaşandığını az çok tahmin etmek zor değildir. Gülşehir’de hiçbir haber sitesi gerek vatandaşlar ile gerekse siyasiler tarafından gelir anlamında hiçbir katkıları yoktur. İyi haberleri çıkınca umurunda olmazlar ancak en ufak eleştirel haberlerde telefona sarılıp hakaret ederler. Ondan sonrada ilçe kültürsüz , bura değişmez diye ilçeyi kötüler sen ne yaptın siz ne yaptınız biz ne yaptık ona bakmak lazım konuşarak olmuyor her şey.

 

Haber siteleri ilçede bir çok kişinin takip ettiği ve ses getiren haberler yaparak ilçe nabzını tutuyordu. Ancak şuanda bu haber sitesine ulaşılamıyor.

 

İŞİ DÜŞÜNCE ARANAN OLMAKTAN BIKTIK !

Gülşehir İlçesinde kamu hizmeti veren hiç bir haber sitesinin böyle bir duruma düşmesi istemediğiniz ilçe tarafından maddi ve manevi destekler verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Mantarkayapost Haber Merkezi olarak 10 Ocak Gazeteciler gününde kutlama dahi yapmayan Gülşehir İlçe Kaymakamı, Gülşehir Belediye Başkanı , Gülşehir’de görev yapan siyasi parti temsilcileri, ilçedeki mahalle muhtarlarına kutlamadığınız ve o özel günde ziyaret dahi etmediğiniz içinde tekrar tekrar teşekkür ederiz.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, Destek, Çıkılmayan, Basın, Kuruluşları, Kapanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı