Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 12:48
 
Nevşehir'de FETÖ Şüphelisi Herşeyi İtiraf Etti
Nevşehir 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan FETÖ zanlısı tutuksuz sanık M.E. cemaat yapılanması hakkında itiraflarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir'de FETÖ Şüphelisi Herşeyi İtiraf Etti

 

 

Nevşehir 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan FETÖ zanlısı tutuksuz sanık M.E. cemaat yapılanması hakkında itiraflarda bulundu.

 

2.Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkan tutuksuz sanık M.E. eşini trafik kazasında kaybetmesinin ardından Nevşehir’e döndüğünü ve 2004 yılında cemaate bağlı olarak hizmet veren dershanede kayıt sorumlusu olarak göreve başlamasının ardından ise halkla ilişkiler sorumluluğu görevi verildiğini ve öğrenci velilerine sohbet verdiğini söyledi.  

 

FETÖ zanlısı mahkemede ki ifadesinde, “ Eşimi trafik kazasında kaybettim. Eşimi kaybettikten sonra Nevşehir’e geldim. Burada oğlumun tedavi için hem sigortalı hemde maaşlı bir işe ihtiyacım vardı. Bu süreçte yani 2004 yılında cemaate bağlı bir dershanede kayıt sorumlusu olarak işe başladım. Bir süre sonra ise halkla ilişkiler sorumluluğuna beni getirdiler. Ben burada öğrenci velilerine yönelik sohbetler verdim. KPSS sınavına hazırlandığımı duyan yöneticiler benim sözleşmemi fesih ettiler ve bana sigortasız çalışacağım diye beni cezalandırdılar. 2009 yılında ise İl ablasının talimatıyla ben ev toplantılarında sohbetler vermeye başladım. 2010 yılında ise Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı görev yapan bayan öğretmenlere sohbet verme görevi verdiler. Kısa bir süreliğine yaklaşık dört ay kadar öğretmenlere sohbet verdim ve daha sonra ise KPSS’den almış olduğum puan ile köyde memur olarak göreve başladım. Atanma sebebi nedeniyle bir ilçeye taşınmak zorunda kaldım. Memur olarak atanmamın ardından sohbetlere gitmedim. Ancak hafta sonu sohbetlerine katılabiliyordum. İl ablası A.U. sohbetlere akşamları çocuklarımızı getirmemizi söyledi. Bir gün bende oğlumu eve kilitleyerek sohbete gitmek zorunda kaldım. 2012 yılında ise İl ablası A.U.’nun başka bölgeye tayini çıktı ve yerine Z.Y. geldi” dedi.

 

“İl Ablası bana ByLock ve Eagle yükletti”

 

Nevşehir’de İl ablası olarak Z.Y. göreve başlamasından sonra ise hiçbir sohbete katılmadım. Çünkü herkes kendi ekibini kuruyordu. Bu yüzden bende sohbet ve toplantılara katılmadım. Çocuğum cemaat okulunda okuduğu için veli toplantılarına katılıyordum. Burada il ablası Z.Y. ile karşılaştım. Benimle bir süre konuştuktan sonra yanında bulunan iletişim sorumlusu olan bayana telefonuma program yükletti. Ancak program yabancı olduğu için bana gelen mesajları açamıyordum ve okuyamıyordum. Bir süre sonra ise bu programı telefonumu kastığı için sildim. Bir süre sonra yine bir öğrenci veli toplantısında İl ablası ile karşılaştım. Kendisine programın yabancı olduğu için kullanamadığım için sildiğimi söyledim. O da yanında bir başka iletişim uzmanı olan bayana yeni bir program daha var bu program Türkçe daha rahat kullanırsın diye programı yükletti. Yüklenen programda dört kişiydik. Buradan dini içerikli mesajlar geliyordu. Ancak dediğim gibi 2012 yılından sonra hiçbir sohbet ortamına katılmadım” diye konuştu.

 

“Cezaevindekiler hain diyormuş”

 

Ben burada bildiklerimi anlattığım için cezaevindekiler bana hain diyorlarmış. Ben hain değilim. Ben bu cemaate sadece işe ihtiyacım olduğu için ve sigortalı bir iş aradığım için girdim. Yoksa ben cemaatin hiçbir yapısında bulunmadım. Beni kullandılar. Mahkemeniz uygun görürse tahliyemi değilse pişmanlı yasasından faydalanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Mahkeme başkanı ise mahkemeyi 24 Kasım tarihine ertelendiğini açıkladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, FETÖ, Şüphelisi, Herşeyi, İtiraf, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı