Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 21:06
 
Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilere Yönelik Girişimcilik Eğitimleri Başladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında “kadın çiftçiler yayım projesi” Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” başlatıldı.
NEVŞEHİR Haberi
 Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilere Yönelik Girişimcilik Eğitimleri Başladı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında “kadın çiftçiler yayım projesi”  Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” başlatıldı. Bu program 2018 yılında seçilmiş 29 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan genç kadınlara yönelik gerçekleştirilecek.

 

Bu kapsamda; İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Nevşehir’de gerçekleştirilmesi planlanan,  “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” bugün başladı.

 

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, AHİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Birim Başkanı Hatice Arslan tarafından verilen ve 4 gün sürecek eğitimlerin ikincisi; 24 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Nevşehir’de, Genç, Kadın, Çiftçilere, Yönelik, Girişimcilik, Eğitimleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı