Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 17:35
 
Nevşehir’de görme engelliler halter Türkiye şampiyonası başladı
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Nevşehir’de 43 kulüp ve 123 sporcunun katılımı ile düzenlenen Türkiye şampiyonası başladı.
SPOR Haberi
Nevşehir’de görme engelliler halter Türkiye şampiyonası başladı

 

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye şampiyonası Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor salonunda başladı. Türkiye’nin çeşitli illerinden 43 kulüp ve 123 sporcunun katılımı ile başlayan şampiyona iki gün boyunca devam edecekken şampiyonanın ilk günü seremoni yapılmasının ardından başladı.

 

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanı Hasan Sayyıdan yaptığı açıklamada Nevşehir’de düzenlenen şampiyonada başarılı olan sporcuların Mısır’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılacaklarını söyledi. Sayyıdan, “ Nevşehir ilimizde görme engelliler halter müsabakaları başladı. 43 kulübümüzden 123 sporcumuzun katıldığı Türkiye şampiyonasında başarılı olan sporcularımızın bir kısmını Mısır’da yapılacak olan dünya şampiyonasına ülkemizi temsil etmek amacıyla göndereceğiz. İnşallah geçmiş yıllarda olduğu gibi dünya dereceleri elde edeceğiz. Çocuklarımızın ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, görme, engelliler, halter, Türkiye, şampiyonası, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı