Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 23:50
 
Nevşehir'de Hamile veya Engelli Memurlara Kar Tatili Var Mı ?
Engelli ve hamile memurlar kar tatili haklarını öğrenmek istiyor ve çok da haklılar Nevşehir’de kar tatili ilan edildi ve gözler kamu çalışanlarına ve özellikle de engelli ve hamile çalışanlara döndü.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir'de Hamile veya Engelli Memurlara Kar Tatili Var Mı ?

Engelli ve hamile memurlar kar tatili haklarını öğrenmek istiyor ve çok da haklılar Nevşehir’de kar tatili ilan edildi ve gözler kamu çalışanlarına ve özellikle de engelli ve hamile çalışanlara döndü. Nevşehir'de çalışanlar merak etti tatil olup olmadığını Lalehabere sordu. 

 

Hamilelere kar tatili genellikle son 2 yıldır veriliyor ve bu gibi iptal edilme durumlarında kurumlar özel izin ile hamilelere gelmemesi için idari izin hakkı tanımış oluyorlar. Sizlerde eğer hamileyseniz ve yarın iş var mı diye merak ediyorsanız amirlerinizi arayarak bilgi alabilir ve izin alabilirsiniz.

 

Genellikle kamu çalışanlara kar tatili çok zorunlu olmadıkça verilmiyor ama engelli kamu çalışanları ile hamile kamu çalışanları için yollar tehlikeli olacağı düşünülerek idari izin hakkı veriliyor. Nevşehir’de görev yapan hamile ve engelli kamu çalışanları sizlerde amirlerinizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Nevşehir ilçeleri  görev yapan hamileler ve engelli kamu çalışanları içinde kar tatili geçerli olacak ve sizlerde bilgi alarak iş akışınızı buna göre sağlayabilirsiniz. Ama genel olarak böyle bir hakkınız var evet ama yine de iş durumuna göre idari izin de olması ve amirlerinizi arayarak bilgi almanız gerekiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, Hamile, veya, Engelli, Memurlara, Kar, Tatili, Var, Mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı