Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 13:42
 
Nevşehir'de hangi ilçede hangi parti önde?
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde siyasi partiler seçim çalışmalarına devam ederken ilçelerde ise hangi parti önde işte tüm merak edilenleri haberimizden takip edebilirsiniz.
SİYASET Haberi
Nevşehir'de hangi ilçede hangi parti önde?

 

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde siyasi partiler seçim çalışmalarına devam ederken ilçelerde ise hangi parti önde işte tüm merak edilenleri haberimizden takip edebilirsiniz.

 

Acıgöl

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine AK Parti mevcut Belediye Başkanı Ercan Ertaş ile seçime katılırken MHP ise Fatih Özdoğan ile seçime katılıyor.

Acıgöl her ne kadar AK Parti’nin kalesinden biri gözükse de mevcut Belediye Başkanı Ercan Ertaş’a kamuoyundan bir takım tepkiler de gelmiyor değil. Nitekim AK Parti’nin Acıgöl’de oy kaybı yaşaması bugünlerde beklenirken seçime kısa bir zaman kala AK Parti’nin burada yapacağı hamle önem arz ediyor.

MHP ise burada ince eleyip sık dokurken AK Parti’nin kalesi olan Acıgöl ilçesinde sürpriz yapmak için çalışmalarına devam ediyor. MHP’nin belediye başkan adayı Fatih Özdoğan’ın ve ilçe yönetiminin nasıl bir yol ile çalışacağı adeta seçimin kaderini belirleyecek.

 

Avanos

31 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimler öncesinde AK Parti, CHP ve MHP burada kıyasıya bir yarış içerisindeler.

AK Parti Avanos’ta İl Genel Meclis üyeliği görevinde bulunan Şaban Topuz’u aday göstermesinin ardından Topuz ilk olarak AK Parti’den Avanos Belediye Başkan aday adayı olan isimleri ziyaret ederek seçim çalışmalarına hızlı bir giriş yaptı. AK Parti Belediye Başkan adayı Şaban Topuz burada yaptığı çalışmalar sonrasında ise ilçe içinde hazırladığı projeler ile yaparsa AK Parti yapar çalışmalarını vatandaşlara anlatıyor.

CHP Belediye Başkan adayı olarak ise burada İlçe Başkanı Alper İbaş’ı partililerin kullandığı oy ile seçerken CHP’li İbaş’ı burada ÖDP’lilerinde destekleyeceği gelen bilgiler arasında yer alsa da CHP adayında nasıl olsa Avanos’u kazanırız mantığı olduğu ve seçim çalışmalarının sönük geçtiği gelen bilgiler arasında.

MHP ise burada ilçenin sevilen esnaflarından Mustafa Kenan Sarıtaş’ı aday göstermesinin ardından ilçede adeta gövde gösterisi yaptı. Belediye Başkan adayı Sarıtaş ilçe merkezinde çalışmalarının yanı sıra hazırlamış olduğu projeleri ide peyder pey açıklarken seçimde biz de varız mesajını vermekten geri kalmıyor.

Sonuç olarak Avanos her ne kadar CHP’li bir belediye olsa da bugün itibarıyla seçimin AK Parti ile MHP arasında hummalı bir çekişmeye sahne olması bekleniyor.

 

Derinkuyu

İlçede AK Parti Bülent Aksoy ile CHP Mustafa Erdem ve MHP ise Gültekin Oğuz ile seçimlere katılacak.

MHP mevcut Belediye Başkanı Ahmet Balcı’yı aday göstermemesi her ne kadar parti için dezavantaj gözükse de MHP yine ilçede sevilen bir isim olan Gültekin Oğuz ile seçime katılacak.  Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı’nın SP veya bağımsız aday olacağı dillendirilse de Balcı ben aday değilim açıklamasıyla birlikte ilçede 3 parti arasında seçimlerin geçeceği ortaya çıktı. MHP kan değişimi ile girdiği seçimlere katılarak ilçe halkından destek isteyecek.

AK Parti ise ilçe başkanı Bülent Aksoy ile seçimlere katılma kararı alırken ilçede geçtiğimiz döneme göre daha güçlü bir AK Parti yapısı olduğu ve partililerin birlik ve beraberlik içerisinde seçimlere hazırlandığı gelen bilgiler arasında. Belediye Başkan adayı Bülent Aksoy burada kapı kapı gezerek AK Parti ile birlikte ilçeye yapılacak olan hizmetleri seçmenlere anlatıyor.

CHP’nin Belediye Başkan adayı ise Mustafa Erdem adeta kapalı bir kutu. Nitekim seçim çalışmalarını basın ve kamuoyu ile paylaşmaktan kaçınan Erdem’in nasıl bir seçim strateji ile seçimlere hazırlandığı merak ediliyor.

Tüm bunlar göz önünde alındığında Derinkuyu ilçesinde seçim AK Parti ve MHP arasında geçeceğe benziyor.

 

Gülşehir

İlçede AK Parti Fatih Çiftçi ile İYİ Parti mevcut belediye başkanı Vahdi Arısoy ile MHP ise Şengezer Kürk ile seçimlere katılacak.

AK Parti’de ilçe başkanlığını başarıyla sürdüren Fatih Çiftçi partisinin genel merkezi tarafından 31 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimlerde Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi partinin n büyük avantajlarından birisi olarak gözüküyor. Çiftçi, partililer ile birlik ve beraberlik içerisinde seçim ziyaretlerini sürdürürken özellikle Tuzköy ve Karacaşar’dan büyük destek alması ise dikkatlerden kaçmıyor. AK Parti’nin burada birlik ve beraberlik içerisinde yapacağı çalışmalar seçimin kaderini belirlemesi beklenirken AK Parti özellikle Gülşehir ilçesini yeniden almak için var gücüyle çalışıyor.

İYİ Parti ise burada mevcut belediye başkanı Vahdi Arısoy ile seçimlere katılırken CHP’de burada İYİ Parti’yi destekleyecek. Nitekim beş yıllık dönemde ilçede yaptığı çalışmalar ile halkın zaman zaman büyük tepkisine alan Arısoy ve beraberindekiler ilçeyi adeta çantada keklik olarak görse de işler onlar için aslında hiçte kolay olmayacak. İYİ Parti Belediye Başkan adayı Arısoy’un AK Parti, MHP’den sonra belki de son durağı olan İYİ Parti’de geçen zaman içerisinde halkla ve basın mensuplarıyla sürekli bir kavga içerisinde olması partiye ağır bir fatura getirebilir.

MHP ise burada Şengezer Kürk ile seçimlere katılırken Kürk ve ekibi seçimlere aralıksız çalışıyor. MHP adayının en büyük handikabının yurt dışından geliyor olması gözükse de geçmiş dönemler ilçe ile hiçbir bağını koparmaması dikkatlerden kaçmıyor. Ancak MHP ve İYİ Parti’nin oylarının bölüneceği düşünülürse MHP için ilçede seçim hiçte kolay gözükmüyor.

Gülşehir’de kamuoyu tarafından İYİ Parti Belediye Başkan adayı Vahdi Arısoy ön plana çıkartılsa da burada bugün itibarıyla en güçlü aday AK Parti Belediye Başkan adayı Fatih Çiftçi’nin olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

 

Hacıbektaş

Hacıbektaş ilçesinde AK Parti, DSP, MHP, CHP ve TKP’nin yanı sıra mevcut Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu bağımsız belediye başkan adayı olarak seçimlere katılacak.

CHP’nin adeta kalesi olan Hacıbektaş ilçesinde ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Arif Yoldaş Altıok belediye başkan adayı olarak gösterildi. Altıok burada partililerin büyük desteğini alarak aday gösterilmesi Selmanpakoğlu’nu kızdıracak oldu ki partisinden istifa ederek bağımsız belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Hacıbektaş ilçesinde aslında seçim çok karışık geçecek. Nitekim CHP, DSP, TKP ve mevcut belediye başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun bağımsız aday çıkması ve tüm bu partilerin aynı kesim üzerinden oy beklentisi olduğu düşünülürse özellikle AK Parti’nin akıllık bir çalışma yaparak seçime hazırlanması az bir oy ile belediye başkanlığını kazanması demek oluyor.

Ama tek bir gerçek var ki ilçede en güçlü parti CHP.

 

Kozaklı

İlçede AK Parti Akif Kabukçuoğlu ile MHP mevcut belediye başkanı Celalettin Güven ile CHP ise Kayseri’de ikamet eden Bülent Öcal ile seçimlere katılacak.

İlçede mevcut belediye başkanı Celalettin Güven her ne kadar bir adım önde gözükse de AK Parti genç ve dinamik bir isim olan aynı zamanda ilçe başkanlığı görevinde de bulunan Akif Kabukçuoğlu ile seçimlere katılması ilçede ki dengeleri adeta değiştirdi. MHP’li Belediye Başkanı Celalettin Güven burada beş yıl boyunca yaptıklarını seçmenlere anlatmasının yanı sıra bundan sonra yapılacakları anlatmaya çalışıyor.

AK Parti’nin belediye başkan adayı Kabukçuoğlu ise partide birlik ve beraberlik içerisinde seçime hazırlanıyor. Kabukçuoğlu, Kozaklı ilçesinin artık tüm Türkiye’de tanınması gerektiği vizyon sahibi bir ilçe olmak yolunda vaatlerini seçmenlere anlatmasının yanı sıra gönül belediyeciliği kapsamında da çalmadık kapı sıkmadık el bırakmaması büyük takdir topluyor.

CHP’nin adayı ise Kayseri’de yaşıyor. Her ne kadar Kozaklı’lıyım dese de Kayseri’de reklam ajansı sahibi olan Öcal’ın bugüne kadar ilçeye ne kattığını düşünüp sonra neler yapabilir diye soran vatandaşlar CHP adayına adeta olumsuz bakıyor.

Kozaklı ilçesinde MHP bir adım önde olsa da seçimin kaderini AK Parti Belediye Başkan adayı Kabukçuoğlu’nun stratejisi belirleyecek.

 

Ürgüp

İlçede AK Parti Mehmet Aktürk ile CHP Bekir Ödemiş ile MHP ise Hasan Erdoğan ile seçimlere katılıyor.

AK Parti’nin ilçede en büyük avantajı mevut Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın partisinden aday gösterilen Mehmet Aktürk ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışması büyük takdir topluyor. Aktürk seçim ofisinin açılışıyla birlikte milletvekillerinin desteğiyle de adeta gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Halk ile her zaman iç içe görüntü veren Aktürk’e ilginin olması dikkatlerden kaçmıyor.

CHP’nin Belediye Başkan adayı Bekir Ödemiş ise seçimlere en erken başlayan aday olmasının avantajını kullanıyor. Nitekim Ödemiş seçim çalışmalarına Aralık ayı itibarıyla başlarken çalmadık kapı sıkmadık el bırakmıyor. Özellikle Ürgüp halkının beklentilerini daha önce çok iyi analiz etmiş olan Ödemiş seçimler öncesinde her fırsatta kadın ve gençlerle bir araya gelerek projelerini paylaşıyor.

MHP ise ilçede oldukça sakin bir çalışma sergiliyor. MHP Belediye Başkan adayı seçim çalışmalarını sadece kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaşması basın ve kamuoyu ile paylaşmaması dikkatlerden kaçmıyor.

Bugüne kadar yapılan çalışmalara bakılırsa Ürgüp’te seçim AK Parti ile CHP’nin arasında geçmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, hangi, ilçede, hangi, parti, önde?,
Yorumlar
Haber Yazılımı