Nevşehir’de karbonmonoksit zehirlenmesinden 1 kişi öldü
Haber
22 Ocak 2020 - Çarşamba 10:11
 
Nevşehir’de karbonmonoksit zehirlenmesinden 1 kişi öldü
Nevşehir’in Acıgöl ve Hacıbektaş ilçesinde karbonmonoksit zehirlenmesinden 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi ise zehirlenerek tedavi altına alındı.
ASAYİŞ Haberi
Nevşehir’de karbonmonoksit zehirlenmesinden 1 kişi öldü

 

Edinilen bilgilere göre, Acıgöl ve Hacıbektaş ilçesinde iki farklı karbonmonoksit zehirlenmesi olayında 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi ise hastanelerde tedavi altına alındı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise vatandaşlar karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşlar uyarıldı.

 

Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemizde soğuk geçen kış mevsimi nedeniyle soba yakmaktan kaynaklı Karbonmonoksit zehirlenmesi vakalarında artış meydana geldiği tespit edilmiştir. 21 Ocak 2020 günü Hacıbektaş ve Acıgöl ilçelerimizde meydana gelen iki ayrı Karbonmonoksit zehirlenmesi olayında 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (3) vatandaşımızda zehirlenerek sağlık kuruluşlarında tedavi altına alınmıştır. Soba yakmak kaynaklı Karbonmonoksit zehirlenmesi olaylarına karşı vatandaşlarımız tarafından; evlerinde kurulu sobaların, sobadan çıkan Karbonmonoksit gazını evin bacasına ileten soba borularının ve evin baca sisteminin bakım ve temizliğine özen göstermeleri, borularda kaçak olmaması, bacaların Karbonmonoksit gazını dışarı tahliye edecek şekilde sağlam ve temiz bulundurulması gerekmektedir. Vatandaşlarımız, bizleri derinden üzen bu tür Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı tedbirlerini gözden geçirmeleri, gece yatmadan önce sobalarını söndürmeleri ve küçük ihmallerin büyük sorunlara yol açacağını unutmamalıdır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, karbonmonoksit, zehirlenmesinden, 1, kişi, öldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı