Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 12:55
 
Nevşehir'de Pomza Ocakları Güvenilir Mi ?
Nevşehir'de onlarca Pomza ocağı faaliyet gösteriyor. Sağladığı istihdam ve inşaat sektörüne katkısı ile de ekonominin önemli ayağını oluşturuyor. Ama pomza ocakları bilinçsiz işletme sahiplerinden dolayı tehlikeli olabiliyor.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir'de Pomza Ocakları Güvenilir Mi ?

Nevşehir'de onlarca Pomza ocağı faaliyet gösteriyor. Sağladığı istihdam ve inşaat sektörüne katkısı ile de ekonominin  önemli ayağını oluşturuyor. Ama pomza ocakları bilinçsiz işletme sahiplerinden dolayı tehlikeli olabiliyor.

 

Pomza ocaklarında çalışan işçilerin iş sağlığı ve güvenliği  işletme sahipleri tarafından sağlanıyor.Ayrıca ocak işletmeleri çevreye ve bölgede yaşayan  insanlara karşıda sorumlu . Bu sorumluluğun bilincinde olmayan işletmeler çevre felaketlerine yol açarken,insanların can güvenliğini de  yok sayıyor.

 

En son Kaymaklı'da yaşanan olay pes dedirtti. Kaymaklı Karakum mevkiinde faaliyet gösteren Ata Bims isimli işletmenin  sebep olduğu çökme ve kayma neticesinde meydana gelen kaza durumun vahametini gösteriyor. İmar kanunu gereği komşu tarlaya ve yola 5 metreye yakın yaklaşmaması kuralı göz ardı ediliyor. Dolayısıyla yollarda kayma ve çökme oluşuyor. Erdem Çekiç isimli çiftçi tarlasına ulaşmak için bu yolu kullanırken  ciddi bir kaza atlattı.

 

Ayrıca tekrar kapatılması gereken ocakların açık bırakıldığı için görüntü ve çevre kirliliğine sebep oluyor. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'de, Pomza, Ocakları, Güvenilir, Mi, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı