Nevşehir’de Sporcuların Analig Başarısı
SPOR
10.01.2017 - 10:00, Güncelleme:
01.08.2022 - 12:48
Nevşehir’de Sporcuların Analig Başarısı
Analig müsabakalarının başlaması ile birlikte ilimiz ev sahipliğinde ve diğer illerimizde müsabakalar tüm hızıyla devam ediyor.
Analig müsabakalarının başlaması ile birlikte ilimiz ev sahipliğinde ve diğer illerimizde müsabakalar tüm hızıyla devam ediyor.
Hafta sonu İlimizde Basketbol , Kayseri de Yüzme ve Voleybol, Yozgat da Badminton müsabakalarına katılan sporcularımız İlimizi Çeyrek Finallerde temsil edeceklerdir.
MÜSABAKA SONUÇLARI
6-8 Ocak tarihleri arasında İlimizde düzenlenen Analig Basketbol Grup Müsabakalarında kız takımımız Gruptan 1. olarak çıkarak çeyrek final oynamaya hak kazandı.
Müsabaka Sonuçları ;
1. gün Kırşehir İli ile mücadele ederek müsabakadan 41-24 galibiyetle ayrıldı
2. gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 52-14 galibiyetle ayrıldı
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan Analig Voleybol Grup Müsabakalarında Kız ve Erkek takımlarımız kıyasıya mücadele ederek Kızlar Grup Birincisi Erkekler Grup İkincisi olarak ilimize dönmüşlerdir.
Müsabaka Sonuçları ;
KIZLAR
1. gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
2. gün Kırıkkale İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-1 galibiyetle ayrıldı
3. gün Niğde İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
ERKEKLER
Gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Çeyrek Finallere gitmeye hak kazanan Voleybol Kız ve Erkek Takımlarımız 10-12 Şubatta Karamanda İlimizi temsil edeceklerdir.
5-8 Ocak arası Yozgat da yapılan Analig Badminton Grup Müsabakalarında sporcularımız kıyasıya mücadele ederek grup ikincisi olarak çeyrek finallere katılmaya hak kazandı.
Gün Çankırı ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Kayseri ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Ankara ile mücadele eden sporcularımız 5-0 mağlubiyet aldı.
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan9-10 /11-12 Yaş Olimpik Kulaçlar ve Analig Yüzme müsabakaları seçmelerinde sporcularımız kıyasıya mücadele ederek ilimize başarılarla dönmüşlerdir.
ERKEKLER
50 m Kelebek ve Serbest Yaşar Tuğra Okşar 1.
100 m Sırt Selim Eke 1.
200 m Sırt Tayanç Karakaya 2.
200 m Karışık Yaşar Tuğra Okşar 2.
50 m Sırt Tayanç Karakaya 3.
200 m Serbest Yaşar Tuğra Okşar 3.
100 m Sırt Tayanç Karakaya 4.
BAYANLAR
100 m Kurbağlama Tulca Okşar 4.
Analig müsabakalarının başlaması ile birlikte ilimiz ev sahipliğinde ve diğer illerimizde müsabakalar tüm hızıyla devam ediyor.
Analig müsabakalarının başlaması ile birlikte ilimiz ev sahipliğinde ve diğer illerimizde müsabakalar tüm hızıyla devam ediyor.
Hafta sonu İlimizde Basketbol , Kayseri de Yüzme ve Voleybol, Yozgat da Badminton müsabakalarına katılan sporcularımız İlimizi Çeyrek Finallerde temsil edeceklerdir.
MÜSABAKA SONUÇLARI
6-8 Ocak tarihleri arasında İlimizde düzenlenen Analig Basketbol Grup Müsabakalarında kız takımımız Gruptan 1. olarak çıkarak çeyrek final oynamaya hak kazandı.
Müsabaka Sonuçları ;
1. gün Kırşehir İli ile mücadele ederek müsabakadan 41-24 galibiyetle ayrıldı
2. gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 52-14 galibiyetle ayrıldı
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan Analig Voleybol Grup Müsabakalarında Kız ve Erkek takımlarımız kıyasıya mücadele ederek Kızlar Grup Birincisi Erkekler Grup İkincisi olarak ilimize dönmüşlerdir.
Müsabaka Sonuçları ;
KIZLAR
1. gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
2. gün Kırıkkale İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-1 galibiyetle ayrıldı
3. gün Niğde İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
ERKEKLER
Gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Çeyrek Finallere gitmeye hak kazanan Voleybol Kız ve Erkek Takımlarımız 10-12 Şubatta Karamanda İlimizi temsil edeceklerdir.
5-8 Ocak arası Yozgat da yapılan Analig Badminton Grup Müsabakalarında sporcularımız kıyasıya mücadele ederek grup ikincisi olarak çeyrek finallere katılmaya hak kazandı.
Gün Çankırı ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Kayseri ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Ankara ile mücadele eden sporcularımız 5-0 mağlubiyet aldı.
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan9-10 /11-12 Yaş Olimpik Kulaçlar ve Analig Yüzme müsabakaları seçmelerinde sporcularımız kıyasıya mücadele ederek ilimize başarılarla dönmüşlerdir.
ERKEKLER
50 m Kelebek ve Serbest Yaşar Tuğra Okşar 1.
100 m Sırt Selim Eke 1.
200 m Sırt Tayanç Karakaya 2.
200 m Karışık Yaşar Tuğra Okşar 2.
50 m Sırt Tayanç Karakaya 3.
200 m Serbest Yaşar Tuğra Okşar 3.
100 m Sırt Tayanç Karakaya 4.
BAYANLAR
100 m Kurbağlama Tulca Okşar 4.
Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) ve diğer ajanslar tarafından eklenen tüm haberler, sitemizin editörlerinin müdahalesi olmadan ajans kanallarından çekilmektedir. Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz...
Habere ifade bırak !
Bu habere hiç ifade kullanılmamış ilk ifadeyi siz kullanın.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları
(0)
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.