Haber Detayı
16 Aralık 2016 - Cuma 14:08
 
Nevşehir'den Cilvegözü Sınır Kapısına 120 Gönüllü Yola Çıktı
NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep’e 184'üncü yardım tırı dualar eşliğinde uğurlanırken, Cilvegözü sınır kapısına 120 gönüllü konvoy eşliğinde hareket etti.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir'den Cilvegözü Sınır Kapısına 120 Gönüllü Yola Çıktı

 

NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep’e 184'üncü yardım tırı dualar eşliğinde uğurlanırken, Cilvegözü sınır kapısına 120 gönüllü konvoy eşliğinde hareket etti.  

İHH İnsani Yardı Vakfı Nevşehir temsilciliği tarafından “Halep’e Yol Açın” kampanyası çerçevesinde 184'üncü yardım tırının yanı sıra 30 araçlık konvoy ile 120 gönüllü vatandaş dualar eşliğinde yola çıktı. Diriliş meydanında düzenlenen törene çok sayıda vatandaş katılırken İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel burada yaptığı basın açıklamasında, Halep’te yaşanılan katliama büyük devletlerin dur demesi gerektiğini ifade ederken Nevşehir İHH olarak 184'üncü yardım tırını Halep’e gönderdiklerini kaydetti.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen kampanyayla Cilvegözü sınır kapısına gitmekte olan gönüllülerden Mustafa Alntndal isimli vatandaş yaptığı açıklamada, “Günlerdir Halep’teki masum çocuklara yapılanlardan dolayı son derece rahatsızdım. İHH’nın kampanyasına katılmayı Halep’teki mazlumların sesi olmak adına Müslüman olarak kendimde görev addettim. Bizler sıcak evimizde iken küçük çocuğun anestezisiz ameliyat görüntüleri beni derinden etkiledi. Bu konvoyda olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Ali Akarsu isimli gönüllü ise "Halep’e umut olmaya gidiyoruz. Halep ile ilgili görüntüleri gördüğümüz zaman içimiz parçalanıyordu. İnşallah göndermiş olduğumuz yardımlar bir nebze yaraya faydalı olur" diye konuştu.

İHH Nevşehir temsilcisi Baki Öncel ise yaptığı açıklamada, “Halep’te abluka içinde olan mazlumlara karşı soykırım yapılıyor. Bu katliamların durdurulması ve dünya kamuoyunun dikkatini buraya çekmek için çaba gösteriyoruz. İnsanların her türlü yardıma ihtiyaçları varken bir de koridorları kapatmak büyük bir insanlık ayıbıdır. Savaş mağduru insanlara insani yardımlara ulaştırmayı sürdüreceğiz. Ama dünya artık bu suskunluğunu bozmalı. Sessiz kalmamak adına konvoylarla yola çıkıyoruz. Bugün 184'üncü yardım tırımız ile birlikte 30 araç ve 120 gönüllü vatandaşımız ile yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir'den, Cilvegözü, Sınır, Kapısına, 120, Gönüllü, Yola, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı