Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 20:23
 
Nevşehir’e serin ve yağışlı hava geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir’e serin ve yağışlı hava uyarısı yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir’e serin ve yağışlı hava geliyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Nevşehir’e serin ve yağışlı haça uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada,  “Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasına kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde) görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (1 Haziran Pazartesi) Trakya, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

Yağışlı sistemin; Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat illerinde önümüzdeki 4 gün boyunca aralıklarla etkili olduktan sonra, Cuma günü (05.06.2020) bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

 

Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar mevsim normalleri civarı ve biraz altında seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın; hafta ortasına kadar önümüzdeki üç gün bölgemizde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

Ülkemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi muhtemel meteorolojik hadiselerin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, yayımlanacak olan meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’e, serin, ve, yağışlı, hava, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı