Haber Detayı
13 Eylül 2016 - Salı 20:43
 
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Demir'den Bayram Mesajı
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir´in Kurban Bayramı Mesajı yayınladı.
EĞİTİM Haberi
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Demir'den Bayram Mesajı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir´in Kurban Bayramı Mesajı yayınladı.

 

 

 

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir  mesajında ; Ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeye çıkaran, kırgınlıkları affettiren bayramlar, mutluluk ve huzur dolu bir ortam meydana getirmeleri ile inanç ve kültür medeniyetinin en temel unsurlarındandır.

 

 

 

Kurban, rabbimizin rızasını almak için Hz. İsmail’den günümüze uzanan; kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bize hatırlatan ve Rabbimizle aramızdaki bağın nasıl olması gerektiği konusunda sayısız ölçü, hikmet ve işaretler sunan bir ibadettir. Bayramlarımız; barışın, esenliğin, birlik içinde duanın, yakarışın, tefekkürün, tezekkürün, yenilenmenin, sabrın, nefisleri terbiye etmenin, hassasiyetin, hiçbir canı incitmemenin, yok etmemenin, çaresizliği gidermenin, yaşama bilincinin, kutlu yürüyüşün, yoksula, kimsesize, çaresize yakınlaşmanın en önemli aracıdır.

 

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden güçlerin huzur ve asayişimizi sürekli tehdit eden terör fitnesinin de bir an evvel ortadan kaldırılması için dua edelim. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak şehit ailelerinin, gazilerimizin, anne-babalarımızın, aile büyüklerimizin, engelli ve kimsesiz vatandaşlarımızın, ziyaret edilmesi gönüllerinin alınması insani değerlerin gereğidir. Sahip olduğumuz imkânları ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak bizim görevimizdir. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, kurban bayramımızın ülkemiz, milletimiz, insanlık ve tüm eğitim camiamız için "sevgiye, dostluğa, barışa, birlik-beraberliğe ve huzura" vesile olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. dedi

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, İl, Milli, Eğitim, Müdürü, Demir'den, Bayram, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı