Haber Detayı
03 Temmuz 2015 - Cuma 17:11
 
Nevşehir’de Kamyon, Tır ve Otobüsler Şehir İçine Giremeyecek
GÜNCEL Haberi
Nevşehir’de Kamyon, Tır ve Otobüsler Şehir İçine Giremeyecekİl Trafik Komisyon kararı ile 6 Temmuz Pazartesi gününden itibaren büyük taşıtlar şehir merkezini kullanmayacaklar.

Konuyla ilgili olarak Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;

 "Niğde-Nevşehir 765-12 Devlet Karayolunun ilimiz merkezinden geçmesi ve tır, çekici, kamyon, otobüs gibi büyük araçların trafik yoğunluğu bulunan bu yolu kullanmaları nedeniyle, trafik düzeni ve güvenliğinde aksaklıklar oluşturmakta, görüntü ve gürültü kirliliği meydana gelmektedir. İl merkezindeki bu trafik sorunun çözümlenmesi amacıyla, söz konusu araçların Çardak Köyü ile Otobüs Terminali arasında yeni açılan güney çevre yolunu kullanmaları, Niğde Yolu Çardak Kavşağı, İl Merkezi İtfaiye Kavşağı ve Avanos Köprülü Kavşağı istikametlerinden il merkezine (Valilik Kavşağına) girmemeleri ile ilgili 06/03/2015 tarih ve 2015/02 sayılı İl Trafik Komisyon Kararı alınmış olup, karar gereği, Karayolları 67. Şube Şefliğince de gerekli işaretlemeler yapılmıştır.
Bu kapsamda; 06/07/2015 tarihinden itibaren il merkezini kullanan tır, çekici, kamyon ve otobüs gibi araçlara yönelik trafik kontrollerine başlanacaktır. Belirtilen güzergah dışında seyreden bu araç sürücülerine 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre yasal işlem yapılacaktır.’’

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, Kamyon,, Tır, ve, Otobüsler, Şehir, İçine, Giremeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı