Haber Detayı
28 Ekim 2013 - Pazartesi 09:00
 
Nevşehir’e Muhteşem Yatırım
GÜNCEL Haberi
Nevşehir’e Muhteşem Yatırım

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğu, bir an önce tamamlanabilmesi için Nevşehir belediyesinin de desteğini esirgemediği projenin bir bölümünün yılsonuna kadar tamamlanarak karayolu trafiğine açılması planlanıyor.

Nevşehir Valiliği İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi ve Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğünün işbirliğinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan 9.5 kilometrelik Güney Çevre Yolunda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan yeni Adnan Menderes Terminalinin hemen üst bölümünden başlayıp, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü’nün Derinkuyu ilçe yolu ile bağlandığı alana kadar olan 9.5 kilometrelik bir alanı kapsayan Nevşehir Güney Çevre Yolu, 11′er metre geliş ve gidiş yolu ve 4 metre de orta refüj  ile toplam 26 metrelik bir genişliğe sahip olacak.

Nevşehir’deki trafik düzeninin daha etkin bir şekilde sağlanarak, ağır tonajlı araçların şehir merkezini kullanmalarının da önüne geçerek, bu yönde de trafikte önemli bir rahatlamayı da beraberinde getirecek olan Nevşehir Güney Çevre yolunda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, bir yanda da yolun bir bölümünün tamamen bitirilip trafiğe açılması için hummalı bir çalışma ortaya konuluyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de büyük destek verdiği projenin tamamen bitirilmesi için öngörülen süre ise 2014 yılının ilk yarısı olarak belirtiliyor. Yolun tamamlanarak trafiğe açılması konusunda özverili bir çalışma dikkatleri çekiyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’e, Muhteşem, Yatırım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı