Haber Detayı
10 Nisan 2015 - Cuma 15:55
 
Nevşehir Türk Eğitim Sen Vadi Yürüyüşü Düzenliyor
EĞİTİM Haberi
Nevşehir Türk Eğitim Sen Vadi Yürüyüşü Düzenliyor


Türk Eğitim Sen Geleneksel Vadi Yürüyüşü Etkinliği

Nevşehir Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan vadi yürüyüşü ile ilgili olarak Şube Başkanı Tayfur Urgenç imzalı açıklama aynen şu şekilde;

4.Geleneksel Vadi Yürüyüşümüz; Göreme KILIÇLAR VADİSİ

Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Bir bahar günü vadi yürüyüşümüzün bu seneki güzergahı Ortahisar-Göreme arasında bulunan Göreme Kılıçlar Vadisi olacaktır. Tüm üyelerimiz ve eğitim çalışanları eş ve çocukları ile davetlidir.

GÖREME KILIÇLAR VADİSİ PROGRAMI Tarih: 26 Nisan Pazar 2015 Saat: 08.45 : Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Önünde Toplanma 09.00 : TES. önünden dolmuşlarla Kılıçlar Vadisine Hareket 09.30 : Kılıçlar Vadisinde Yürüyüşe Başlama 12.00 : Kılıçlar Vadisi içinde dinlenme ve yemek molası 15.30 : Yürüyüşün sonlanması 15:45 : Dolmuşlar ile TES. önüne hareket
Yürüyüşe Katılım Nasıl Olacaktır? Yürüyüşe üyelerimiz ve eğitim çalışanları eş ve çocukları ile katılabilirler. Katılmak isteyenler, İlçe temsilcilerimiz, Okul temsilcilerimiz aracılığıyla veya doğrudan TES. Nevşehir Şubesindeki ilgili kişilerle irtibat kurarak katılımcı sayısını, en geç 23.04.2015 Perşembe günü saat 16.00’a kadar bildirmelerini rica ederiz. İaşe ve yol hazırlıkları Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi tarafından hazırlanacak ve yürüyüşe katılacak ortalama kişi sayısına göre yapılacaktır. Vadi Uzunluğu: 3600 metredir. Yürüyüş Ortalama 5-6 saat sürecektir.
Vadi Rehberliği ve Tanıtımı: Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Eğitimci-Doğa araştırmacısı İsmail Demirel tarafından yapılacaktır.
Ulaşım: Üyelerimiz vadinin bulunduğu bölgeye kendi özel araçları ile katılım yapamayacaktır. Özel araçlar sendika yanına park edilerek, Minibüslerle vadi başlangıç noktasına gidilecek, vadi çıkışında minibüsler alacak, sendika binasına getirecektir.
Vadi Bilgisi: Kılıçlar Vadisi: Ortahisar- Göreme Açık Hava Müzesi yolunun 968. metresinin sağ tarafından başlayıp, Meskendir Vadisi’ndeki Güllüdere 1 Vadisi’nin başlangıç noktasına kadar devam etmektedir. İçerisinde 15 sarnıç, ilginç görünümlü peribacaları, yaklaşık 600metre uzunluğunda tünel, 4 doğal köprü, 5 mağara, çok sayıda güvercinlik, çok sayıda kayadan oyma ev, 1 yer altı şehri ve ilginç biçimli kayalıkları ile etkileyici bir görünümü olan vadide toplam 37 tane de tarihi kilise bulunmaktadır. Toplam yürüyüş mesafesi 3600 metre olup, fotoğraf çekerek, zaman zaman çay molası vererek, doğal ve tarihi güzellikleri doyasıya izleyerek bu vadiyi 6 saatte gezmek mümkündür. Mevsim ve hava şartları uygun olursa yürüyüşünüzü kelebekler ve güvercinler eşliğinde yapabilirsiniz.

VADİ-DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE YANIMIZDA BULUNMASI GEREKENLER NELERDİR
Vadiye Uygun Yürüyüş Ayakkabısı, Uzun bilekli Bot
Vadiye uygun Pantolon, Eşofman
Yağmurluk, Şemsiye ve Hafif Yedek Giysiler
Fotoğraf Makinası, Kamera
Güneş Gözlüğü, Şapka
Sırt Çantası, Çok Amaçlı Çakı
Termosla Çay Getirilebilir. (Molalarda dinlenme amaçlı içilebilir.)
Vadi Haritası ve Pusula (Yürüyüşe katılmadan internet üzerinden araştırılabilir)
Botan (Uzun Yürüyüş denge sopası, düz zemin yürüyüşlerinde olmazsa olmaz değildir.)
1.5 lt. Su (Sendikamız tarafından yürüyüşe başlamadan önce katılımcılara verilecektir.)
İaşe, Yemek (Sendikamız tarafından yürüyüşe başlamadan önce kumanya olarak katılımcılara
verilecektir.) Uyarı: Verilen su ve kumanyaları taşımak için mutlaka sırt çantası getirilmelidir.
NOT: Vadi tabanından su akmaktadır. Vadide yürüyüşümüzü zorlaştıracak çalılıklar bulunmaktadır. NOT 2: Sendikamız tarafından dağıtılacak iaşe, Ton Balığı, Barbunya, Şak Şuka, Patlıcan Dolma, Biber dolma, Ekmek, su, Kola

TAHMİNİ HAVA DURUMU BİLGİSİ:
26 Nisan 2015 Pazar günü Meteorolojiden aldığımız bilgiler doğrultusunda Hava Sıcaklığı Tahmini 19 derece Hava durumu artan bulutlar, rüzgar kuzeydoğudan 6-11 km/s olacaktır.


Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Türk, Eğitim, Sen, Vadi, Yürüyüşü, Düzenliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı