Haber Detayı
16 Şubat 2016 - Salı 10:29
 
Nevşehir USET Altına Doymuyor
EĞİTİM Haberi
Nevşehir USET Altına Doymuyor


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışmasında 6 altın ve 2 bronz madalya kazandı. 
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (USET) öğrencileri, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu sene 14’üncü gerçekleştirilen ‘Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’na katıldı.  11-14 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilen ve yurt içi ile yurt dışından aşçıların katıldığı  yarışmadan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri büyük bir başarıyla döndü.
Gözetmenliğini NEHÜ Öğr. Gör. Osman Özer ve kaptanlığını Hasan Biltekin’in yaptığı yarışma sonunda;  Hasan Biltekin, Esin Burcu Sapmaz ve İsmet Burak Özdemirbaş ‘Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması’nda 1’lik kupası ve 3 altın madalya,  Furkan Soyöz, Sena Koramaz ve Aybiçe Taylak  ‘Modern Türk Mutfağı Kategosi’nde 3 altın madalya, İsmet Burak Özdemirbaş ‘Üniversitelerarası Pizza Kategorisi ‘nde 1 altın madalya,  Esin Burcu Sapmaz ‘Restaurant Tatlı Tabağı Kategorisi’nde 1 bronz madalya ve Bahattin Kırbıyık ise ‘Üniversitelerarası Makarna Kategorisi’nde 1 bronz madalya kazandı.
Ögr. Gör. Osman Özer,  uluslararası düzeyde gerçekleştirilen böyle önemli bir yarışmada üniversitemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Özer, konuşmasında “Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından büyük katılım olduğu yarışmada üniversitemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için takım halinde mücadele ettik ve başardık. Bize bu fırsatı sunan başta üniversitemiz yönetimine, yarışmaya katılarak büyük başarı elde eden arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, USET, Altına, Doymuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı