Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 08:44
 
Nevşehir Valiliği Dolandırıcılara Karşı Uyardı
Nevşehirli Valiliği tarafından vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir Valiliği Dolandırıcılara Karşı Uyardı

 

Nevşehir’de son günlerde yaşanılan dolandırıcılık ile ilgili olarak Nevşehir Valiliği tarafından vatandaşlar uyarıldı. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada hiçbir Devlet kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan herhangi bir talepte bulunulması mümkün değildir denildi. Yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;

 

“Son günlerde Valimizin, Vali Yardımcılarımızın ve İl Müdürlerimizin makamları veya isimleri kullanılarak gerek ilimizde, gerekse de ilimiz dışındaki hayırsever vatandaşlarımız ve şirketler aranarak, yardım bahanesiyle para, tekerlekli sandalye ve bazı maddi değerdeki malzeme ihyacı olduğu şeklinde, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğu tespit olunmuştur.

 

Hiçbir Devlet Kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi mümkün de değildir.

 

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Valiliği, Dolandırıcılara, Karşı, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı