Nevşehir Valiliğinden kafaları karıştıran açıklama
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 19:57
 
Nevşehir Valiliğinden kafaları karıştıran açıklama
Türk Büro-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mehmet Burunkaya, kamuda dönüşümlü çalışma konusuna değinerek, Nevşehir’de bazı kamu dairleri gerekçesiz olarak bu genelgeye uymadığını açıklamasının ardından Nevşehir Valiliğinden kafaları karıştıran açıklama yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir Valiliğinden kafaları karıştıran açıklama

 

Türk Büro Sen Nevşehir Şube Başkanı Mehmet Burunkaya, korona virüs ile mücadele kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışmanın yapıldığı bazılarında da esnek çalışma yapılmadığı açıklamasının ardından Nevşehir Valiliği tarafından akşam saatlerinde açıklama yapıldı. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, dönüşümlü çalışma uygulamasında kamu hizmetlerinin aksatılmaması ve vatandaşlara sunulan hizmetlerde gecikme yaşanmaması için İl merkezinde İl Jandarma Komutanına/İl Müdürüne, Valilik Birim personeli için ilgili Vali Yardımcısına, ilçelerdeki personel için ilçe kaymakamlarına devredilmiştir açıklamasında bulunuldu.

 

İşte Nevşehir Valiliğinden yapılan o açıklama;

 

“Bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

26.08.2020 tarihli ve 31225 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan COVID-¬19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde; "COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla; çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir" ifadelerine yer verilmiştir.

Bu kapsamda dönüşümlü çalışma uygulamasında kamu hizmetlerinin aksatılmaması ve vatandaşlara sunulan hizmetlerde gecikme yaşanmaması için İl merkezinde İl Jandarma Komutanına/İl Müdürüne, Valilik Birim personeli için ilgili Vali Yardımcısına, ilçelerdeki personel için ilçe kaymakamlarına devredilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir, Valiliğinden, kafaları, karıştıran, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı