Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 11:51
 
NEVÜ 'COSME Kümelenme Tematik Eğitimi'ne Katıldı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), KOSGEB tarafından Ankara'da düzenlenen 'Cosme Kümelenme Tematik Eğitimi'ne katıldı.
EĞİTİM Haberi
NEVÜ 'COSME Kümelenme Tematik Eğitimi'ne Katıldı

 

Avrupa Birliği (AB) tarafından, KOBİ'lerin finansmana erişiminin arttırılması, pazarlara erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların geliştirilmesi ve girişimciliğin teşvik edilmesi amacıyla 2014-2020 yıllarını kapsayacak şekilde ve 7 yıl için yaklaşık 2,3 milyar Euro bütçe ile oluşturulmuş olan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME Programı) kapsamında düzenlenen Kümelenme Tematik Eğitimi 3 Nisan 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

 

Eğitime NEVÜ’yü temsilen Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Abdulkadir Binici ve Öğr. Gör. Makbule Talip katıldı. Etkinlik, Avrupa Birliği Bakanlığı Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı Sinan Ayhan’ın konuşması ile başladı. Ardından, AB Delegasyonu Ticaret ve Diğer AB Politikaları Birimi Başkan Yardımcısı Laura Zampetti yaptığı konuşmada, proje etkinliklerinin başarısına dikkat çekti. Yapılan sunumların ve katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından etkinlik sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NEVÜ, 'COSME, Kümelenme, Tematik, Eğitimi'ne, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı