Haber Detayı
13 Eylül 2016 - Salı 20:29
 
NGC Başkanı Ekici, Türk-İslam aleminin bayramını kutladı
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
NEVŞEHİR Haberi
NGC Başkanı Ekici, Türk-İslam aleminin bayramını kutladı

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ekici, “Sevgi, saygı, sevinç, kardeşlik ve paylaşma gibi kavramları içeren bayramlar, manevi tarafımızı kuvvetlendiren, olumlu bir toplumsal bakış kazandıran, birbirimizi anlamamıza, bağışlamamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günlerdir” dedi.

 

Hüzünlü bir Kurban Bayramı geçirileceğini belirten Ekici, “Yaşadığımız ağır ve kasvetli günlerden sonra Mübarek Kurban Bayramı´na ulaşmış bulunuyoruz. Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, buluşmanın müstesna anlarından birisi olan Kurban Bayramı´nı FETÖ ve terör saldırılarından dolayı içimiz hüzünlü, gözümüz nemli de olsa huşuyla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ekici, mesajına şöyle devam etti: “Hem dini, hem de milli bayramlarımız bizi birbirimize yaklaştıran, aynı istikamete yönlendiren ve aramızdaki engelleri kaldıran ayrıcalıklı dönemlerdir. Bu itibarla millet hayatında önemli ve vazgeçilmez yerleri bulunmaktadır. İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı´nda dualarla yapılan ibadetlerin, gerçekleştirilen ziyaretlerin, uzanan yardım ellerinin bizi sımsıkı bir şekilde sardığı ve kardeşliğimizi güçlendirdiği açıktır.

 

Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır. Birbirimize daha çok yaklaşmanın; büyüklerimizi, aile fertlerimizi, yakın çevremizi, dost ve arkadaşlarımızı sevindirmenin, onlarla aramızdaki bağları güçlendirmenin ve hasretleri bitirmenin yegâne yollarından biri tartışmasız bayramlardır. Birbirimize gösterdiğimiz sevgiler, karşılıklı olarak sunduğumuz ikramlar, şuurla destek verdiğimiz kardeşlik bağları hiçbir kötü emelin ve habis niyetin başını kaldırmasına müsaade etmeyecektir. Türk milleti sağlam ve emin adımlarla varlığını ve bütünlüğünü koruyacak yüksek erdem ve iradeyi tıpkı bayram coşkusunda olduğu gibi sonsuza kadar gösterecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı´nı tüm içtenliğimle tebrik ediyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah´tan diliyorum.” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NGC, Başkanı, Ekici,, Türk-İslam, aleminin, bayramını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı