Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 12:50
 
Ortahisar'daki Cumhuriyet Yürüyüşüne Rekor Katılım
Ürgüp İlçesine bağlı Ortahisar Kasabasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ortahisar Belediyesince organize edilen fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.
İLÇELER Haberi
Ortahisar'daki Cumhuriyet Yürüyüşüne Rekor Katılım

Ürgüp İlçesine Bağlı Ortahisar Kasabasında Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri Kapsamında Fener Alayı Yürüyüşü Ve Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi. Etkinliğe Ortahisar Halkının yanı sıra Ürgüplüler ve Ortahisar ’da konaklayan yerli yabancı turistlerle yaklaşık 2000 kişinin üzerinde katılım oldu.

 

Yürüyüş öncesinde Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, katılımcılara meşale ve Türk bayrağı dağıtıldı.

 

Ortahisar Kasabasında Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında 29 Ekim Pazartesi akşamı halkın yoğun katılımlarıyla, bando takımı, müzik ve Jandarma eskortluğunda binlerce kişi ellerinde TÜRK bayrakları ve Meşalelerle Düğün salonu önünden başlayıp, depolar bölgesinden geçerek çarşı meydanında sona eren 1.5 Kilometrelik fener alayı yürüyüşe rekor katılım oldu.

 

Yürüyüşün ardından Ortahisar Kasabası çarşı meydanında  Ortahisar halayı ve çeşitli etkinlikler eşliğinde Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri sona erdi. 


Yürüyüş ve etkinlik çerçevesinde düzenlenen faaliyetler halkın ilgisini çekti. Bu anı ölümsüzleştirmek isteyen vatandaşlar fotoğraf çekinirken bazı vatandaşlar ise sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yaptı.

 

Ortahisar Belediyesi halktan büyük teşekkür topladı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ortahisar'daki, Cumhuriyet, Yürüyüşüne, Rekor, Katılım,
Yorumlar
Haber Yazılımı