Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:54
 
Özkonak'ta 15 Temmuz Şehitler Parkı Yapıldı
Özkonak Belediyesi tarafından kasabada 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak için 15 Temmuz Şehitler parkı yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Özkonak'ta 15 Temmuz Şehitler Parkı Yapıldı

 

Özkonak Belediyesi tarafından bir ay gibi kısa bir sürede hizmete kazandırılacak olan 15 Temmuz Şehitler Parkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rabia işaretinde belirttiği "tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak" sözlerinin yer anıtta, 15 Temmuz Şehitlerinin isimleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatan Size Minnettar’ sözünün yanı sıra Mehmet Akif Ersoy’un resminin bulunduğu İstiklal Marşı bulunuyor.

 

Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli "15 Temmuz Şehitler Parkının bir hafta sonra tamamen hizmete gireceğini belirtirken 15 Temmuz hain darbe girişimin unutmayacağız ve unutturmayacağız" dedi. Yürekli, “15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacağız, unutturmayacağız dedik. Bu bölge atıl bir bölgeydi. Burayı değerlendirmek anlamında 15 Temmuz Şehitler parkı yapmak istedik. 15 Temmuz hain darbe girişimini hem unutmayalım hem de unutturmayalım istedik. Bizim şehitlerimize karşı millet olarak hem vefamızı gösterelim hem de 15 Temmuz’u unutturmamak için böyle bir projeye imza attık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özkonak'ta, 15, Temmuz, Şehitler, Parkı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı