Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 11:53
 
Prim Borçlarını Yapılandıranların Dikkatine
Nevşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 6736 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçlar hakkında bir açıklama yayımladı.
NEVŞEHİR Haberi
Prim Borçlarını Yapılandıranların Dikkatine

Nevşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 6736 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçlar hakkında bir açıklama yayımladı.

 

Nevşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada ; Bilindiği üzere 6736 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçlarının, peşin ya da ilk taksit ödeme süresi 31 Mayısta sona ermektedir.

 

Söz konusu kapsamda yapılandırılan SGK prim borçlarının, peşin ya da ilk taksit ödemelerinin 31 Mayısa kadar yapılmaması yahut eksik ödenmesi halinde yapılandırma şartları bozulacaktır.

 

Diğer taraftan, Kamuoyunun beklentisine girdiği yeni yapılandırma Yasa Taslağında, taksit ödemeleri devam eden Prim alacakları ile 6736 Sayılı Kanuna göre tahakkuk etmiş olan yapılandırılmış Sosyal Güvenlik alacakları kapsam dışı tutulduğundan, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için 31 Mayısta sona erecek ödeme şartlarını aksatmaması gerekmektedir.

Yapılandırma kapsamında olan ödeme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi ya da eksik ödeme yapılması yapılandırmayı bozacak, bozulan yapılandırma kapsamında tahakkuk etmiş olan borçlar için yeni yapılandırma yasasından faydalanılamayacaktır.

 

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için;

* Yapılandırılan SGK prim borcu ödemeleri için son günün 31 Mayıs olduğunu,

* Ödeme yapılmayan ya da taksiti eksik ödenen yapılandırmanın bozulacağını,

* Bozulacak yapılandırmaya göre tahakkuk etmiş olan borçların, gelecek yapılandırma kapsamına dâhil edilmediğini, Kamuoyunun bilgisine sunarız. denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prim, Borçlarını, Yapılandıranların, Dikkatine,
Yorumlar
Haber Yazılımı