Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 22:59
 
Pusulasız Gezginler Vadilerdeki Çöpleri Topladı
TEMA Vakfı Ürgüp Şubesi ile Pusulasız Gezginler üyelerinden oluşan bir grup Kapadokya'nın vadilerine bilinçsizce atılan atıkları toplayarak örnek bir çalışmaya imza attı.
TURİZM Haberi
Pusulasız Gezginler Vadilerdeki Çöpleri Topladı

 

Ürgüp Tema ile Pusulasız Gezginler grubu Renkli Çadırlar Festivali için geldikleri bölgede örnek bir işe de imza attılar. Kızılçukur vadisinde yürüyüş yapan gezginler, yürüyüş anında vadideki çöpleri de topladılar.

 

Ürgüp Tema Sorumlusu Çağlar Rifat Bozkurt, ‘Kapadokya bulunan vadilerimiz eşsiz bir kültürel mirastır. Bu mirası gelecek nesillere teslim etmek çok önemlidir. Pusulasız Gezginler grubu üyelerine bu ortak faaliyette duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim. Önemli olan Çöplerin toplanması değil çöp atılmaması olduğunu söyledi’.

 

Pusulasız Gezginler Başkanı Cem Öztürk ise Türkiye deki doğaseverlerle bu sene 3.cüsünü düzenlediğimiz Kapadokya Renkli Çadırlar Festivalinin de,  Türkiye’nin dört bir yanından doğaseverlerle ve Ürgüp Tema sorumluluğuna teşekkür ederek çevre konusunda daha hassas olunması gerektiğini söyledi.

 

Etkinlikte vadilerde 20 torba çöp toplandı.

 

Kaynak: (Ürgüp Haber) - Ürgüp Haber Editör:
Etiketler: Pusulasız, Gezginler, Vadilerdeki, Çöpleri, Topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı