Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 16:38
 
Şehir Şehir Gezerek Filografi Sanatını Tanıtıyor
Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencisi İbrahim Reçber, şehir şehir gezerek hem filografi sanatını tanıtıyor hem de geçimini sağlıyor.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Şehir Şehir Gezerek Filografi Sanatını Tanıtıyor

Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencisi İbrahim Reçber, şehir şehir gezerek hem filografi sanatını tanıtıyor hem de geçimini sağlıyor. 

 

Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi İbrahim Reçber, Ankara’da katılmış olduğu bir sergide filografi sanatının dikkatini çekmesi sonrasında kendisini bu sanata adadı. Filografi sanatı hakkına önce çeşitli araştırmalar yapan üniversitesi öğrencisi Reçber, daha sonra almış olduğu kurslar sonrasında iki yıldır şehir şehir gezerek filografi sanatının tanıtımını yapıyor, hem de sanatı ile geçimini sağlıyor. Nevşehir’in Ürgüp ilçesine iş adamı Halil Uluer’in daveti üzerine gelen Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi İbrahim Reçber burada da hazırlamış olduğu eserleri sergilerken, gelen istek ve talepleri de karşılıyor. Bu sanatı gündelik ihtiyaçlarını ve okul masraflarını karşılamak için yaptığını söyleyen üniversite öğrencisi İbrahim Reçber, "Ben bu sanatı severek yaptığım için hiç zorlanmıyorum" dedi. 

 

Reçber, şöyle konuştu: 
“Ankaralıyım, Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi okuyorum. Hobi olarak bu işler ile uğraşıyorum. Bu sanatı Ankara’da bir sergide görmüştüm ilgimi çekti. Bu tarz bir sanatın arayışı içerisindeydim. Daha sonra bu sanatı araştırdım ve çeşitli kurslar alarak bu işi yapmaya başladım. İki yıldır bu sanatı yapıyorum. Ben şehir şehir gezerek bu sanatı hem tanıtıyorum hem siparişleri yapıyorum. Bu sanat hakkında bilgi almak isteyenlere sanat ile ilgili bilgiler veriyorum. Bugüne kadar 12 il gezdim. Gezdiğim yerlerde genellikle insanlar sanatımı beğeniyorlar. Ya da talepleri oluyor bende onları yapmaya çalışıyorum.” dedi.“Okul masraflarımı karşılıyorum”
Bu sanatın tanıtımını yapmamın yanı sıra gündelik ihtiyaçlarını ve okul ihtiyaçlarını da karşılayan Reçber, “Bu sanatı yaparak hep gündelik ihtiyaçlarımı karşılıyorum hem okul ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Hobi olarak yaptığım için bu mesleği severek yapıyorum. Gezdiği şehirlerde hem sanatı anlatıyorum hem de geçimimi sağlıyorum” diye konuştu.

Kaynak: (İhlas Haber Ajansı) - İHA Editör:
Etiketler: Şehir, Şehir, Gezerek, Filografi, Sanatını, Tanıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı