Sosyal medya fenomenleri tarihi Kayaşehir’de kamp ateşi yaktı
Haber
15 Kasım 2020 - Pazar 10:36
 
Sosyal medya fenomenleri tarihi Kayaşehir’de kamp ateşi yaktı
Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Nevşehir'e gelen 25 kişilik radyo ve tv yapımcısı ile sosyal medya fenomeni, kayadan oyma tarihi yamaç yerleşimi Kayaşehir'de etkinlik düzenleyip, kamp ateşi yaktı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Sosyal medya fenomenleri tarihi Kayaşehir’de kamp ateşi yaktı

 

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Nevşehir'e gelen 25 kişilik radyo ve tv yapımcısı ile sosyal medya fenomeni, kayadan oyma tarihi yamaç yerleşimi Kayaşehir'de etkinlik düzenleyip, kamp ateşi yaktı.

 

Aralarında birçok ünlü ismin bulunduğu radyo ve tv yapımcısı ile sosyal medya fenomenleri Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın daveti üzerine öğle saatlerinde Nevşehir’e geldi.

 

Gün boyu Kapadokya'daki tarihi ve turistik merkezleri ziyaret eden radyo ve tv yapımcıları ile sosyal medya fenomenleri, Nevşehir Belediyesi tarafından bir süre önce turizme kazandırılan Nevşehir Kalesi altındaki tarihi yamaç yerleşim merkezi Kayaşehir'de, çektikleri video ve fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşarak, alanın tanıtımına katkı sundu.

 

Ev sahibi Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Kayaşehir girişinde varillerde yakılan ateş başında ısınan konuklarına çorba, mantı ve sucuk ekmek ikram etti.

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun da katıldığı gecede her birisinin binlerce takipçi olan sosyal medya fenomeni grup üyeleri ile sohbet eden Başkan Arı, Nevşehir ve Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler verdi.

 

Gecede ayrıca Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Topluluğu ve Sanatçı Kürşat’ta sevilen birbirinden güzel türkülerini konuklar için seslendirdi.

 

Belediye Başkanı Rasim Arı, yaptığı açıklamada, sosyal medyada çok sayıda takipçileri olan profil sahiplerini kentte ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu, etkinliğin kentte turistik alanların tanıtımı açısından etkili olacağına inandığını belirtti.

 

Benzer etkinlikleri ileriki süreçte de düzenlemeyi planladıklarını kaydeden Arı, "Türkiye'nin ve dünyanın yeni turizm destinasyonu Kayaşehir'de keyifli bir akşam yaşıyoruz. Ülkenin farklı kentlerinden gelen ziyaretçilerimizle birlikte kamp ateşi yaktık. Misafirlerimiz hem şehirdeki değişim ve dönüşümden hem de Kayaşehir ve etrafındaki düzenlemelerden mutlu oldu. Yaşadıklarını kendi hesaplarından takipçileriyle paylaşıyorlar. Bu da şehrin tanıtılması açısından önemli." dedi.

 

Sosyal medya fenomeni Abdurrahman Uzun da grup olarak ülke genelinde farklı yerlere gezi düzenlediklerini, bu kapsamda bu ayki durağın Nevşehir olduğunu ifade etti.

 

Her ilin kendine has özelliklerinin bulunduğunu ancak Nevşehir’in çok daha farklı bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Uzun, "Bazı şehirlere gidince şehri bir yere benzetmeye çalışırsınız. Bu, buraya benziyor gibi niteleme yaparsınız. Nevşehir'i hiçbir yere benzetemedim. Kendine has bir duruşu var. Bu sokaklarda yürüdüğünde de insan kendini yabancı hmiyor. Ateş başında şehre hakim noktadan bakmak güzel. Nevşehir'i hmek ve yaşamak, köylerine kadar gezmek istiyorum. Nevşehir çok güzel bir yer." diye konuştu.

 

6. Yüzyıl’dan günümüze sürekli bir yaşam izlerinin bulunduğu Kayaşehir’de gerçekleşen programa Radyo D Programcısı Adem Metan, Radyo Turkuaz Programcısı Hopdedik Ayhan, Radyo 7 Programcısı Umut Öztürk, TGRT Haber Spikeri Mehmet Aydın, Radyo D Programcıları Fatih Uslu ve Polat Labar, Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni ve Sosyal Medya Fenomeni Abdurrahman Uzun, Odun Herif Twitter Fenomeni Kadir Doğrubakar, Dna Digital Ajans Başkanı Muhammed Zeren, Belgesel Yönetmeni Fatih Yıldız Can, Gafebesi Sosyal Medya Fenomeni İzzettin Uluışık, Sosyal Medya Fenomenleri Kemal Ekşioğlu, Murat Soydan, Malidesidero Sosyal Medya Fenomeni Mehmet Ali Karahan, Argostroloji Sosyal Medya Fenomeni Eray Efe gibi isimler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, medya, fenomenleri, tarihi, Kayaşehir’de, kamp, ateşi, yaktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı