Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 08:38
 
TOKİ Nevşehir’e Bin 410 Konut İçin 15 Mart’ta İhale Yapacak
Nevşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği halinde 1410 konut ve sosyal donatı alanlarından oluşan yeni bir sosyal yaşam merkezini daha Nevşehir’e kazandırıyor.
GÜNCEL Haberi
TOKİ Nevşehir’e Bin 410 Konut İçin 15 Mart’ta İhale Yapacak

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada,2004 yılından beri şehir merkezinde konut ihtiyacının karşılanması yönünde TOKİ ile işbirliği halinde önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Ünver,2005 yılında 2000 Evler Mahallesi’nde 1040 konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ,okul ve diğer sosyal donatı merkezlerinin şehrimize kazandırılması yönünde TOKİ ile başlayan işbirliğinin etkin şekilde sürdüğünü ve bu kapsamda şehir merkezinde konut ihtiyacı olan vatandaşların yeni sosyal yaşam alanlarına kavuşturulduğunu dile getirdi.

 

HEMŞEHRİLERİMİZE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi kapsamında Nevşehir-Aksaray çevre yolu üzerinde 112 bin metrekarelik bir alanda, 1410 konut ve sosyal donatılardan oluşturulacak yeni sosyal yaşam alanının oluşturulmasına yönelik çalışmaların TOKİ tarafından onaylanarak ihale sürecine getirildiğini belirterek şöyle konuştu: “ Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla el ele vererek şehrimize yeni bir sosyal yaşam merkezi daha oluşturuyoruz. 1410 konut, iki ticaret merkezi, cami, okul ile alt yapı ve çevre düzenlemesinden oluşturulacak alanın ihalesi, 15 Mart 2018 Perşembe günü saat 14.30’ da TOKİ Başkanlığında gerçekleştirilecek. Emeklilerimiz, kamu görevlilerimiz, esnaflarımız, şehit aileleri ve gazilerimiz ve konut sahibi olmayan hemşerilerimize yönelik olacak yeni sosyal yaşam alanımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hizmetlerin şehrimize ulaşmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile TOKİ Başkanımız M.Ergün Turan’a hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ, Nevşehir’e, Bin, 410, Konut, İçin, 15, Mart’ta, İhale, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı