Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 11:50
 
TÜGVA Nevşehir ‘Ecdâda Mektup’ konulu yarışma düzenliyor
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir İl Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü birimi ortaokullu öğrencilere “Ecdâda Mektup” konulu yarışma düzenliyor.
NEVŞEHİR Haberi
TÜGVA Nevşehir ‘Ecdâda Mektup’  konulu yarışma düzenliyor

 

TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan yaptığı açıklamada; "Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız “Eğitim Protokolü'ne" binaen Nevşehir merkezindeki ortaokullarda bulunan "Medeniyet ve Değerler Kulübü" kapsamında ortaokullu öğrencilerimizin tarihini bilen, okuyan, yazan ve düşünen bireyler olarak yetişmesi amacıyla "Ecdâda Mektup" konulu bir yarışma düzenleyeceğiz. Bu yarışmada öğrencilerimizden istediğimiz, kendi cümleleri ile Ecdâda hitap etmeleridir. Amacımız öğrencilerimizin Osmanlı padişahlarını hakkında neler düşünüp, günümüz şartlarında onları nasıl tanıdıklarını öğrenip ve yarışma sonunda öğretmektir. Yarışma sonunda değerlendirilmeler, öğrencilerimizin yazım ve noktalama işaretlerinin kullanımı ifadeleri, anlatımları baz alınarak yapılacaktır.

"Her şey Gençlik İçin" sloganıyla başlattığımız çalışmalarda ve "Geçmişini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez" şiarıyla hareket ettiğimiz düşüncesiyle, vakıf bünyemizde bu gibi eğitici ve öğretici faaliyetlere daha çok yer verecek ulaşılmadık genç bırakmayacağız" şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜGVA, Nevşehir, ‘Ecdâda, Mektup’, , konulu, yarışma, düzenliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı