Turizm ve termal yatırım şimdilik beklemede
Haber
04 Kasım 2020 - Çarşamba 11:50
 
Turizm ve termal yatırım şimdilik beklemede
Nevşehir Merkeze bağlı Göre kasabasında Belediyenin turizm ve termal yatırım konusunda henüz bir gelişme kaydedilemedi.
TURİZM Haberi
Turizm ve termal yatırım şimdilik beklemede

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Göre kasabasında Belediyenin turizm ve termal yatırım konusunda henüz bir gelişme kaydedilemedi.  

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu, beldenin eski yerleşim alanı olarak bilinen ve içerisinde tarihi dokunun da yer aldığı bölgenin restore edilerek bölge turizmine kazandırılması konusunda henüz bir mesafe alınamadığını söyledi.  

 

Öte yandan belde de bulunan termal rezervin değerlendirilmesi konusunda İl Özel idaresinin söz konusu alanı satışa çıkardığını ifade eden Başkan Topçu, bu alanda yeni bir sondaj çalışmasının yapılmasının gündemde olduğunu belirtti.  

 

Topçu, “Kasabamızın eski yerleşim alanı olan alanın Ürgüp’teki Kayakapı gibi restore edilerek turizme kazandırılması konusunda şu ana kadar bir çok görüşmelerde bulunduk. Ama istediğimiz düzeyde bir yatırımcı bulamadık. Diğer yandan termal su rezervinin değerlendirilmesi konusunda da il özel idaresi o alanı satışa çıkardı. Ve yeni bir sondaj çalışmasının yapılacağı bildirildi” açıklamalarında bulundu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, ve, termal, yatırım, şimdilik, beklemede, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı