Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 07:51
 
Türk Eğitim Sen Kadın Kolları İstişare Toplantısı Yaptı
Nevşehir Türk Eğitim Sen Kadın Komisyonu başkanlığı Şube başkanı Tayfur Urgenç’in katılımıyla aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Türk Eğitim Sen Kadın Kolları İstişare Toplantısı Yaptı

 

 

Kadın Komisyonu başkanı Ayşegül Baki ve Ayşe Ay, Aysel Doğan, Esin Türker ve Dilek Sert’ten oluşan Kadın Komisyonu yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kadın Komisyonu başkanı Ayşegül Baki ve Ayşe Ay, Aysel Doğan, Esin Türker ve Dilek Sert’ten oluşan Kadın Komisyonu yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda Mart ayında yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Sosyal ve kültürel aktiviteler hakkında fikir teatisinde bulunuldu. 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle yapılacak çalışma ve kutlama programının taslağı oluşturuldu.

 

Kadın Komisyonu başkanı Ayşegül Baki; Kadın üyelerimizle bir ay önce Pazar sabah kahvaltısında bir araya gelmiştik. Sendikamızda çok güzel bir faaliyeti gerçekleştirmiştik. Rutin istişare toplantıları Sosyal ve Kültürel faaliyetleri gerçekleştirmenin yanında bazı özel günlerde de etkinlikler yapmayı amaçlamaktayız. Yine 8 Mart tarihinde gerçekleştireceğimiz etkinliğe şimdiden tüm kadın üyelerimizi davet ediyorum. Dedi. Kadın Komisyon Başkan yardımcısı Ayşe Ay; Atatürk Türk kadınına gereken değeri vererek çağdaş uygarlık düzeyindeki yerini almasını sağlamıştır. Dünyadaki her şey kadının eseridir. Sözüyle de aslında kadına verilmesi gereken değeri özetlemiştir. Dedi. Arkadaşlarımızı sendikal faaliyetlere yönlendirmeye devam ettiklerini belirtti. Bu amaçla kadınlar arasındaki birlikteliğin sağlanması ve örgütlülüğün artması için çaba sarf edeceklerini belirtti.

 

Toplantı sendikal faaliyetlere etkin kadın katılımının sağlanması ve üyelere ulaşarak hem üye sayısını artırmak hem de kadının iş hayatında karşılaştığı problemleri en aza indirgemek için önlemler alınması yönündeki maddelerin belirlenmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Eğitim, Sen, Kadın, Kolları, İstişare, Toplantısı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı