Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 11:03
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu, Nevşehir'de
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, Nevşehir’de düzenlenen Orta Anadolu Baro Başkanları toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e geldi.
GÜNCEL Haberi
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu, Nevşehir'de

 

Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu Nevşehir  Cappadocia Crowne Plaza otelde Nevşehir Baro Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen Orta Anadolu Baro Başkanları toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e geldi. Toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fevzioğlu, Sayın Çavuşoğlu Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri bakanımızdır ve gerçekten de anlamak istemede bazı zihinler gerçekleri söylemiştir, yani bazılarının yüzüne ayna tutmuştur dedi. Fevzioğlu, “Sayın Çavuşoğlu Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanımızdır ve gerçekten de anlamak istemese de bazı zihinler gerçekleri söylemiştir. Yani bazılarının yüzüne ayna tutmuştur. Türkiye’ye hiçbir devletin tepeden bakıp soykırım yaptın demeye hakkı yoktur. Onlar Afrika’da yaptıkları soykırımın hesabını versinler. Onlar Türkler soykırıma uğrarken kafalarını başka yere neden çevirdiklerini anlatsınlar. Bosna’daki, Kosova’da etnik temizlikte neredeydi Avrupa onları söylesinler. 1915 ve öncesinde Türkiye’nin son derece haklı gerekçelerle devlete karşı ayaklanmış bir grubu bulundukları yerden Rus ordusu ile işbirliği yapmasını önlemek için başka bölgelere kaydırmak zorunluluğunu soykırım olarak anlatmasınlar. O günün şartların eğer böyle bir ayaklanma olmasaydı hiç kuşkusuz Osmanlı’da böyle bir tedbir almak zorunda hmeyecekti kendisini. İstanbul’da, Ege’de hatta Kayseri’de böyle bir olay olmuş mudur? Rusların nüfus bölgelerinde olan Ermeni ahalisinde provokasyonlara  kanıp ayaklanma girişiminde bulunanlarla ilgili Osmanlı Devleti tedbir almak zorunda kalmıştır. Peki Fransızların Cezayir’de soykırım uygularken gerekçesi nedir. Hangi zorunlulukla Cezayir halkına eziyet etmişlerdir, işkence etmişlerdir. Bıraksınlar bunu bu tamamen başka bir projenin parçasıdır. Türkiye’nin bunlara vereceği en güzel cevap yargısının düzeltmek ve ülkeyi her anlamda refah ve huzur toplumuna dönüştürmektir” dedi.

 

“YSK biran önce sayım işlemini sona erdirmelidir”

 

31 Mart Pazar günü yapılan seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için oy sayımının halen devam ettiğinin hatırlatılması üzerine konuşan Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu biz hukukçular olarak YSK’ya güveniyoruz dedi. Fevzioğlu, “Türkiye Barolar Birliği ve Barolarımız dedikodularla hareket etmiyor. Bir belge, bir bilgi veya ilgili bir siyasetçinin kendi gözlerimizle gördüğümüz, duyduğumuz bir konuşması üzerine yorum yapabiliyoruz. YSK süreci götürüyor. Ancak çok açık tüm zihinleri berraklaştıracak bir cümle kurmak gerekirse Türkiye’de seçimden sonra seçmen listelerinin tartışmaya açılması gelmiş, geçmiş ve gelecek tüm seçimleri tartışmaya açar. Dolayısıyla burada demokrasinin tartışılmasını isteyenlerin gerçekten çok eline suiistimal edilecek malzeme verilmiş olur. Dış basını da takip edin. Şuanda Türkiye’nin içinden malzeme bulup Türkiye’nin tamamen başka bir yapıya dönüştüğünü seçimlerinde ortadan kalkıtığını ileri süren yayınlar yapılmaktadır. Dünyada Türkiye aleyhine algı oluşturuluyor. O yüzden şu sayım işlerinin hepsinin bitmesi lazım. YSK’nın işi artık biran önce bitirmesi lazım diye düşünüyorum. YSK’da çırpınıyor, herkes ona saldırıyor. Bir güvensizlik değil de süreci yakından izleyerek ve YSK’nın en sonunda doğruyu yapacağına biz hukukçular olarak inanarak yürüyelim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Barolar, Birliği, Başkanı, Fevzioğlu,, Nevşehir'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı