Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:26
 
Ülkücülerden kaldırıma araç park eden sürücüye uyarı
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından yaya yollarına ve kaldırımlara araç park eden sürücülere uyarı yazısı bıraktı.
NEVŞEHİR Haberi
Ülkücülerden kaldırıma araç park eden sürücüye uyarı

 

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından il genelinde görevlendirilen gençler, yaya yollarına araç park ederek engellilerin hayatını zorlaştıran araç sürücülerine not bıraktı. Bırakılan notta şunlar yazıyordu; “Lütfen araçlarınızı kaldırıma park etmeyiniz. Engelli vatandaşlarımızın özgürlüğünü kısıtlamamalıyız. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Engelli bireye değil; onların özgürce yaşayacağı alanlara ve düzenlemelere yol verelim.”

 

Vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan bu çalışmaya büyük destek geldi. Engellilerin günlük yaşamlarını biraz olsun kolaylaştırmak amacıyla yapılan bu örnek çalışma hakkında konuşan Ocak Başkanı Ali Türker, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Nevşehir Ülkü Ocakları olarak, yaya yoluna park etmiş araçların camlarına yazı asıp uyarılar yaptık. Onlara araçlarını kaldırımlara park etmemeleri için ricada bulunduk. Engelli vatandaşlarımız toplumun vazgeçilmezleridir. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için var gücümüz ile çalışmamız gerekir. Tüm engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkücülerden, kaldırıma, araç, park, eden, sürücüye, uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı