Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:20
 
Ünlü sanatçı Zara, Kapadokya Bölgesine hayran kaldı
Ünlü sanatçı Zara, hafta sonunda bir düğünde sahne almak üzere geldiği Kapadokya’da konser öncesinde bölgenin eşsiz güzelliklerini gezdi.
TURİZM Haberi
Ünlü sanatçı Zara, Kapadokya Bölgesine hayran kaldı

 

Ünlü sanatçı Zara hafta sonunda Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Sosyal medya hesabından ise peribacaları diyarı Kapadokya bölgesine hayranlığını dile getiren Zara, peribacalarını görmeyen gezginlere, kültür seyahati severlere şiddetle tavsiyemdir sözlerini paylaştı.

 

Ünlü sanatçı Zara Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan Devrent vadisi ve Uçhisar beldesinin eşsiz güzelliklerini gezerek o anlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Zara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “ Nevşehir, Ürgüp ve peribacalarını görmeyen gezginlere, kültür seyahati severlere, şiddetle tavsiyemdir. Bu gördüğünüz açık hava müzesinde dağlardan gelen malzemeler alanı biçimlendirmiş. Volkanik faaliyet sonucunda kalınlığı 400 metreye ulaşan tüf, tüfit, ingnimbrit, kumtaşı, kiltaşı, kalker ve marnlardan oluşan Ürgüp Formasyonu olarak nitelendirilen “volkanosedimenter” birim oluşmuş. Kızılırmak ve kolları, volkanik araziye yerleşerek kanyonlar oluşturmuş ve yamaçlarında peribacaları ile badlands topografyası gelişmiş. Burada şahane kaya evler otel haline getirilmiş, oldukça keyifli. Yabancı turistlerin oluşturduğu bir kalabalık da var” sözlerini paylaştı.

 

Zara’nın sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşım kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü, sanatçı, Zara,, Kapadokya, Bölgesine, hayran, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı