Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 14:44
 
Ünver, ‘Büyük Türk Milleti, Yeni Ufuklara Yönelmeyi Sürdürecek’
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
BELEDİYELER Haberi
Ünver, ‘Büyük Türk Milleti, Yeni Ufuklara Yönelmeyi Sürdürecek’

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden şahlanışı olarak da değerlendirilen Cumhuriyetimizin, tüm fertleriyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olduğunu belirtti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Ünver, mesajında köklü tarihi boyunca bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan büyük Türk Milleti’nin, kahramanlıklarla dolu şanlı tarihinde, tüm dünya insanlarına örnek olacak bir dünya medeniyeti kurduğunu kaydetti.

 

Osmanlı İmparatorluğunun parçalanmasıyla birlikte döneminin her alanda gelişmiş ülkeleri tarafından hasta adam olarak değerlendirilen Türk Milleti’nin, yüreğinde yaşattığı iman gücünden aldığı güçle, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir araya geldiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yayımladığı mesajda şunları kaydetti: “Büyük Türk Milleti, her türlü imkansızlığa ve yokluğu rağmen, modern ve gelişmiş silah donanımına sahip ülkelere karşı, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerli silah arkadaşları ile birlikte verdiği Kurtuluş mücadelesi ile tüm dünyaya büyük bir bağımsızlık örneği oluşturmuştur. Tarih boyunca şanlı zaferler kazanan büyük Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağını binlerce şehit vererek yeniden tüm dünyaya haykırdığı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Cumhuriyet’i kurarak taçlandırmıştır. Büyük Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişi ve şahlanışı olarak da değerlendirilen Cumhuriyetimiz, Kurtuluş savaşımızın bir eseridir. Cumhuriyet, tüm değerleri ile Türk insanına geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yeni ufuklar açmayı sürdürecektir. Büyük Türk Milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği, çağdaş medeniyet seviyesine, taviz vermeden ulaşacak güç ve kudrettedir. Özellikle ülkemizin son yıllarda bir çok alanda gerçekleştirdiği dev atılımları bunun en önemli göstergelerden birisidir. Bu vesile ile değerli vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramlarını tebrik eder, bizlere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünver,, ‘Büyük, Türk, Milleti,, Yeni, Ufuklara, Yönelmeyi, Sürdürecek’,
Yorumlar
Haber Yazılımı