Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 10:25
 
Urgenç’ten taşımalı eğitim tatiline tepki
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Nevşehir Valiliği tarafından taşımalı eğitime tatil verilmesinin ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
GÜNCEL Haberi
Urgenç’ten taşımalı eğitim tatiline tepki

 

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Nevşehir Valiliği tarafından taşımalı eğitime tatil verilmesinin ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

 

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Urgenç yaptığı açıklamada, Vali'nin Erzurum'lu, Milli Eğitim Müdürü'nün Elazığ'lı olup çetin kış şartlarına alışkın olmaları ve bu duruma Nevşehir'li öğrencileri ve eğitimcileri alıştırıyor olmaları kar tatili hususunda karar vermelerinde etken midir diye sordu. Urgenç, “12.02.2020 Çarşamba günü Nevşehir'de taşımalı eğitim ve köy okulları tatil edildi. Ayrıca kendi imkanları ile taşıma ile okula gelen öğrencilerde izinli sayılacak. 2 gündür uygulanan bu kar tatili anlayışı eğitimi de, eğitimciyi de öğrenciyi de olumsuz etkilemektedir. Öğrencilerin hepsi okullara netice itibari ile taşımayla geliyorlar. Öğretmenlerde aynı şekilde taşımayla okullarına ulaşıyorlar.


Yürüyerek okuluna giden öğrenci sayısı okulun toplam öğrenci sayısına oranla bir elin parmakları kadardır. Tatili duyan öğrenci sınıfa gelmediği için müfredat düzgün bir şekilde işlenerek ilerlememektedir. Tatil edilmeyen okullarda konuların tekrar işleneceği durumu ve izin kargaşasından dolayı öğrencilerin büyük bir kısmı okula gelmemektedir. Bu da veli ve öğretmen açısından kaygıya neden olmaktadır. Ana yollar ulaşıma açık olsa bile ara yollarda hala kar bulunmaktadır. Kar tatili olacaksa tüm il-ilçe ve köyleri kapsamalıdır. Mesela Derinkuyu ilçemizde Suvermez'de okullar tatil iken Yazıhöyük'te tatil değil. Buralarda bulunan iki okulumuzda aynı kış şartlarını yaşamıyor mu? Vali'nin Erzurum'lu, Milli Eğitim Müdürü'nün Elazığ'lı olup çetin kış şartlarına alışkın olmaları ve bu duruma Nevşehir'li öğrencileri ve eğitimcileri alıştırıyor olmaları kar tatili hususunda karar vermelerinde etken midir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urgenç’ten, taşımalı, eğitim, tatiline, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı